„Pět let před sebou táhneme obrovský balík za energie v této budově, které ročně dělají zhruba milion korun. Už se to nedalo dál zvládnout," říká předseda Tělovýchovné jednoty Slavoj Ústí Karel Seibert, který je zároveň předsedou oddílu stolních tenistů. „Jako sportovci jsme si na sebe vydělali, ale provoz haly nás utopil," podotkl Seibert.

FLORBALISTÉ MAJÍ PROBLÉM

Halu využívali jak sportovní nadšenci, tak ústecké sportovní kluby a oddíly. V minulém roce zaznamenala 37 tisíc návštěvnických vstupů. Největším nájemcem byli ústečtí florbalisté. „Využívali jsme ji každý den, skoro čtyřicet hodin týdně, je to pro nás velký problém," říká za Florbal Ústí sekretář Lukáš Pekárek.

Rozpaky neskrývá ani předseda klubu judistů Jiří Pejša. „Z hlediska fungování nás to velmi zasáhlo, trénovali jsme tam ve specializované tělocvičně pro judo, která je výjimečná nejen v Ústí, ale i z pohledu republikového," sdělil Pejša.

Rozčarován je i místostarosta Střekova Viktor Malinkovič. „Každé sportovní místo, které je pro občany, je dobré. Chybou je to, že objekt není v majetku města," podotkl Malinkovič.

ČEKAJÍ NA KUPCE

Hala patří TJ od roku 1991. Teď čekají zástupci TJ na odhadce a poté na případného kupce. Ze strany obvodu prý žádná mimořádná dotace možná není. „Rozpočty obvodů jsou dost napružené, i ten náš. Na to, abychom pomohli zachránit halu, opravdu nemáme," vysvětlil Malinkovič.

Zda by mělo zájem vzít si budovu pod svá křídla statutární město, není zatím zřejmé.

„Město jednotu podpořilo šeky na celoroční aktivity a z rozpočtu na sportovní akce byla podpořena i akce Turnaj nadějí. Další mimořádné události by měla po případné klasické žádosti podané na odbor kultury a sportu řešit sportovní komise," reagovala mluvčí magistrátu Romana Macová.