„Chtěli jsme ukázat, že z dětí, které se předčasně narodily, už něco vyrostlo. Takže například Lucie a Tomáš dnes hrají fotbal," usmíval se manažer hokejových Lvů Jan Klobouček, který o srpnovém snímku z charitativního kalendáře mluvil za amerického útočníka Codyho Hesse. Ten sice kalendář nafotil, ale v Ústí už nehraje.

Osmiletá Lucie a Tomáš při narození vážili pouhých 1 750, respektive 1 550 gramů. „Přišlo nám vtipné, když si Cody bude hrát na siláka. On totiž měří 187 centimetrů, ale váží jen 77 kilogramů. Bylo to takové pírko u nás v týmu," vysvětlil Klobouček, jak vznikla srpnová fotografie.

Jednadvacetiletý Cody Hess nakonec odehrál v Ústí jen 10 zápasů a výrazně se v nich nezapsal. „Už u nás není, jeho angažmá mu moc nevyšlo," vysvětlil Klobouček.

Osmiletá Lucie a Tomáš si zapózovali se Lvem Cody Hessem. Jejich snímek zdobí v charitativním kalendáři měsíc srpen. Sezonu dokonce Hess dohrával v druholigové Bílině. „Byl na Američana skromný a tichý. Mysleli jsme si, že to bude trochu řezat, ale on hrál spíš technicky a do těla nechodil vůbec," popsal Hesse manažer.

Pět set třicet charitativních kalendářů si nechali vyrobit hokejisté Ústí. Právě tolik gramů vážila holčička Alžběta, když se narodila.

Dnes jsou slečně čtyři roky, je naprosto zdravá a vy ji můžete vidět společně s hokejisty v kalendáři na měsíci září.

Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na konto novorozeneckého oddělení ústecké nemocnice. Kalendář, který nafotografoval Jan Tůma, se prodává za 300 korun a už jich zbývá jen posledních 20 kusů.

„Naši hokejisté budou vystupovat na charitativní akci Lenky Taussigové Krása pomáhá dětem jako modelové. Při té příležitosti bychom chtěli zbývající kalendáře prodat a pak částku věnovat ústecké nemocnici," dodal Jan Klobouček.

Ústecký deník má pro vás tři zarezervované a můžete je vyhrát! Soutěžní kupon najdete v pátečním Ústeckém deníku.