Co je v současnosti největším problémem ve vašem obvodě?
Začala bych opačně, mile mě překvapilo, jak jsou obyvatelé našeho obvodu zodpovědní a ohleduplní a dodržují nařízení, ať to již je omezení pohybu nebo nošení ochranných prostředků. Samozřejmě se ale najde skupina těch, kteří je ignorují a nerespektují a ostatním se vysmívají. Největší problém nesouvisí s pandemií covid-19, ale se sociální situací. Ta je bohužel neměnná a i přes naše prosby a návrhy nám nikdo nepomohl.

Koho byste u vás ráda pochválila či ocenila?
Vlna solidarity, která se po vyhlášení karantény pro celé Česko, v Neštěmicích, Krásném Březně i Mojžíři vzedmula, byla neuvěřitelná. Desítky lidí zasedly k šicím strojům, šily roušky a rozdávaly je těm, kteří je neměli. Naše radnice alespoň v rámci možností nakoupila potřebný materiál, látky, tkalouny. Díky pomoci zdejších firem se nám povedlo vybavit respirátory nebo rouškami s nanovlákny všechny lékaře v obvodě, na které stát jaksi „zapomněl“. Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Vláda vnesla do celé situace chaos, který pokračuje. Nařízení a opatření se měnila každým dnem. Kabinet nařídil nosit roušky, ale nikdo je neměl, nebyla dezinfekce, zkrátka nic. Stát měl čas na přípravu a selhal, obyčejné lidi, včetně těch nejzranitelnějších, v tom zkrátka nechal. Teď nás čeká restart, který bude složitý, přijde obří propad daňových příjmů. Pevně věřím, že zástupci ANO ve vedení města i těch, kteří působí na kraji, vylobbují u svých stranických kolegů ve vládě pomoc všem, i městům a obcím.