Konkrétně na Ústecku je k pátečnímu dni v nabídce několik pracovních stolů, skříní, ale i pozemků či zmíněných vojenských bunkrů. Železobetonové bojové objekty budovalo Československo na obranu před nepřátelsky naladěnými sousedními státy.

Například řopík u Velkého Března si momentálně lze pořídit za necelých 90 tisíc korun (86 450 korun) a řopík u Hostovic vás nyní vyjde na 37 170 korun. V nabídce je i dům s pozemkem v Předlicích, jehož cena je nyní 999 tisíc korun.

Neviděli jste je? Bydliště mají na Ústecku, policie po nich pátrá.
Neznáte tyto ženy z Ústí? Policie hledá oběť vraždy i zmizelou školačku

Kromě betonových bunkrů nebo automobilů se v dražbě objevují celorepublikově i invalidní vozíky, balíčky cigaret, nebo gramofonové desky. V minulosti na serveru proběhla například i dražba kuchyňského nože, za který stát požadoval 200 korun nebo dražba stroje na výrobu cigaret s vyvolávací cenou 313 tisíc korun.

V rámci Ústeckého kraje lze získat například skladové prostory, nízkozdvižný vozík, přívěs, monitor, obrazy, olejové malby, sklo, ventilátor, vystřelovací nůž, rybářský prut či chodítko pro seniory.

15. Centropol ples Severočeských patriotů v Kulturním domě v Ústí nad Labem.
15. Centropol ples Severočeských patriotů v Ústí přinesl show i skvělé róby

Smutné jsou naopak dražby zvířat, která se do aukcí dostávají často kvůli nelehkému osudu. V Ústeckém kraji se o nový domov v rámci dražby uchází několik koček i dvě německé dogy.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hospodaří s majetkem státu, o který se z různých důvodů nikdo nestará. Spadají pod něj i věci nabyté po zemřelých bez dědiců, majetek propadlý z trestné činnosti nebo ze soudních úschov. Příjmy instituce dosáhly v roce 2022 1,79 miliardy korun a výdaje činily necelých 1,61 miliardy korun.

Aukcí se může zúčastnit v podstatě kdokoli. Stačí se zaregistrovat na stránkách úřadu a přihlásit se k vyhlášené aukci. Když nakonec nevyhrajete, částku vám vrátí na bankovní účet.

Mohlo by vás zajímat: Kontrola za kontrolou. Ústí začalo tlačit na vlastníky domů v Mojžíři

Zdroj: Janni Vorlíček