Ani známý youtuber, mistr řeznický a uzenářský Jan Málek se prý jen tak nepoflakuje doma. Pracuje totiž jako mistr odborného výcviku na Střední škole obchodu a služeb v Trmicích. „U nás nestávkuje jen asi necelá desítka lidí. Osobně se mi nelíbí, že by škrty měly projít. Nepedagogičtí pracovníci jsou na tom opravdu hodně špatně a přitom je každá škola potřebuje,“ poznamenal k důvodům, proč stávku podporuje. „Já si teď připravuju věci na praxi pro naše učně a u toho přemýšlím o dalším videu. Prostě práce,“ zasmál se.

Chlumečtí policisté pronásledují motorkáře.
MotoGP na Ústecku. Motorkář ujížděl policistům, zběsilou jízdu zastavila zídka

Ředitelé ale naopak ve školách jsou. Například Martin Alinče ze ZŠ Elišky Krásnohorské. „Já mám práce spoustu, byť všichni stávkujeme. Krom toho, že si doděláváme resty, to co jinak nestíháme a pracujeme na přípravách na vyučování, doléčujeme se. Hodně učitelů bylo nemocných, samý kašel a viróza,“ postěžoval si.

Trmice rozsvítily vánoční strom, kostelem zněly Tři oříšky pro Popelku.
VIDEO: Trmice rozsvítily vánoční strom, kostelem zněly Tři oříšky pro Popelku

Na resty se vrhnul i ředitel ZŠ Mojžíř Karel Bendlmajer. „Teď zpracovávám návrhy na záškoláctví, posudky pro policii, sociálku a soudy, připravuji koncepci rozvoje školy, neb končí funkční období, a odjíždím i na schůzku do banky, kde mám domluvenou schůzku kvůli internetovému bankovnictví,“ dodal.

Sníh proměnil skalní město v Tisé v pohádkovou krajinu.
VIDEO: Tisá se opět proměnila v pohádkovou Narnie, zasypaly ji přívaly sněhu