Hala skýtá vhodné zázemí, které umožní muzejníkům zahájit práce na čištění a konzervaci strojů. Na této fázi zachování průmyslového dědictví se bude odborně podílet Fakulta strojní Českého vysokého učení technického. Ta přispěla i finančně darem 100 tisíc korun na záchranu kompresorů a připojila se tak k půlmiliónové dotaci generálního sponzora projektu záchrany vodíkových kompresorů akciové společnosti Sev.en Energy a k dalším účelově vázaným prostředkům z rozpočtu města Ústí nad Labem.
Bývalá trafostanice by se mohla stát i trvalým domovem historických vodíkových kompresorů. V rámci schváleného rozpočtu města Ústí nad Labem na rok 2022 je určená částka na projektové práce plánovaných investic, kam právě projekt nového muzejního depozitáře patří. Což během projednávání rozpočtu zaznělo i veřejně.
Pokud se muzeu podaří v tomto objektu v následujících letech realizovat plánovaný projekt „odtajněného depozitáře“, aspirují vodíkové kompresory na pozici jeho hlavního exponátu. Stroje mají mimořádnou historickou hodnotu, sloužily coby původní součást ztužovny pokrmového tuku Ceres, postavené firmou Schicht roku 1911 jako první na pevninské Evropě. Představují tak nejstarší dochované zařízení svého druhu minimálně v evropském měřítku. Jejich zajímavost zvyšuje i fakt, že se v současnosti Ústecký kraj chopil role lídra v prosazování vodíku jako zdroje čisté energie budoucnosti.