„Připravili jsme velký Lego den, plný soutěží, her. V hlavní roli je stavebnice lego," uvedla Kateřina Kejřová, marketingová manažerka obchodního centra.

Nechtěli domů

V deset dopoledne začalo stavění sochy Lego Yoda v nadživotní velikosti. Stavěli většinou kluci někteří z nich umanutě skládali kostičky do jednotlivých pater, z kterých socha rostla. Řeči rodičů o cestě domů nebo dokonce o obědě nesli někteří z nich dost nelibě. „Ještě ne, ještě tu mám spoustu práce, to přece musím dodělat," tvrdil malý chlapeček.
Hned vedle byly pro holčičky připraveny stavbičky vesměs z růžového lega. Pod rukama jim rostly třeba pokojíčky pro panenky. A koho stavba zrovna nebavila, mohl se pustit do lovu krokodýlů v moři lego kostiček.

Kamion Lega

Počet dílků Lega byl jen těžko odhadnutelný. „Milion?" zamyslel se jeden z pracovníků firmy. „Spíš celý kamion, to je přesnější, dodal.
Součástí akce byly hry a soutěže o zajímavé dárky samozřejmě z Lega. Dostal je například ten, komu se pytlík Lego kostiček podařilo zezadu hodit do kyblíku.

Šestnáct soch

Den Lega navázal na Festival Lega, který ve Foru až do prvního listopadu představuje sochy a atrakce z Lego kostiček.
V obchodním domě je šestnáct Lego soch a to včetně různých bojovníků Star Wars, Charlie Chaplina, Lauera a Hardyho, Lego Friends – Emmu a Olivii nebo chlápka na lavičce v přízemí, u kterého se děti velmi rády fotografují.