Výrobek byl odebrán inspektory SZPI v rámci plánované kontroly kvality a bezpečnosti potravin. Laboratorní rozbor v akreditované laboratoři potvrdil, že výrobek obsahuje patogenní bakterii Salmonella Typhimurium.

Tato bakterie může být původcem salmonelózy – onemocnění, mezi jehož příznaky patří mj. zvracení, průjem, pocity nevolnosti, břišní křeče, horečka, bolesti hlavy či odvodnění organismu. Salmonelóza může být zvláště nebezpečná pro děti, starší osoby a osoby se sníženou imunitou. V těžkých případech může vést k život ohrožujícím komplikacím.

Tragédie na silnici z Ústí do Lovosic, muž náraz do zdi nepřežil.
FOTO: Tragédie na silnici z Ústí do Lovosic, řidič náraz do zdi nepřežil

Pokud jste koupili tento výrobek, nepoužívejte ho a vraťte ho do prodejny, kde jste ho zakoupili. Pokud jste ho snědli a máte některé z výše uvedených příznaků, vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak se zabránit šíření salmonely?

Salmonela je bakterie, která se může nacházet na syrovém masu, vejcích a dalších potravinách živočišného původu. Aby se zabránilo šíření salmonely a možnému onemocnění, je důležité dodržovat následující opatření:
- Důkladně si myjte ruce před a po manipulaci s potravinami.
- Udržujte čisté pracovní plochy a nádobí, které používáte pro přípravu potravin.
- Oddělujte syrové maso od ostatních potravin a používejte pro něj samostatné nádobí a nože.
- Dostatečně prohřejte maso a vejce tak, aby byla zabita případná salmonela. Maso by mělo být uvnitř šťavnaté a bez růžových částí. Vejce by měla být pevná a ne tekutá.
- Ukládejte potraviny do lednice nebo mrazničky co nejdříve po nákupu nebo přípravě. Nepoužívejte potraviny po uplynutí jejich trvanlivosti nebo spotřeby.

Pod Vaňovským vodopádem byla restaurace. Smetla ji velká voda a kameny

Zdroj: Pigula Topi