„Chtěli jsme toho nešťastného psa dostat z pasti, ale i pro nás to byla také past, ale technická. Jelikož strážníci nemají ve výbavě vysoké holínky, požádali jsme proto o pomoc hasiče z místní trmické teplárny. Hasiči, kteří jsou cvičení ve zvládání překážek, nám pomohli. Půjčili jsme jim odchytové rukavice a odchytovou tyč. Jsou to profesionálové.

Vyděšeného pejska z vodní pasti vysvobodili. Potom jsme se o psa postarali my a umístili jsme ho v kotci městské policie," vzpomíná Pavel Doležal, velitel městské policie v Trmicích.

K záchranné akci hasičů a strážníků došlo před několika dny, devátého května. Strážníci předpokládají, že se pes zatoulal.

Proto Doležal vzkazuje: „Majiteli, který psa postrádá, oznamujeme, že pes je v pořádku. Jeho čtyřnohý kamarád jistě bude rád, když si ho u trmické městské policie vyzvedne. Je stále ještě vystresovaný, trochu vrčí, když se k němu přiblížíme, má strach, je nejistý, protože trpí tím, že není ve svém prostředí," dodal k psímu příběhu velitel městské policie.