Městská policie se sběru infekčního materiálu věnuje celoročně na celém území krajské metropole. Ve středu 29. června se opět zaměřila hlavně na pískoviště, dětská hřiště a jejich okolí, tentokrát v obvodu Severní Terasa a v centru. Na pomoc si na akci s názvem Jehla vzala jako obvykle i detektory kovů. "Těmi jsou vybaveny všechny naše služebny, za poslední tři roky se staly velkými pomocníky," chválil si Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem. 

Strážníci dobře vědí, že narkomanům bývá jedno, kam stříkačku odhodí. Pravidelně proto kontrolují vytipované lokality. Křoví, různá zákoutí, parky. Tentokrát se na hřištích nic nenašlo. "Tři stříkačky jsme našli u bývalého Máje," řekl Novotný. Upozornil, že pokud by se takovýto infekční materiál našel přímo na pískovišti, šlo by o velký problém. "Musel by se vyměnit i celý ten písek, považoval by se za kontaminovaný," vysvětlil. V katastru města je přitom pískovišť celkem 73.

Ústečtí strážníci chytali papouška, který vlétl ženě do bytu.
Strážníci v Ústí chytali papouška. Vletěl oknem do cizího bytu

Do akce Jehla se zapojují také asistenti z oddělení prevence kriminality a dopravní výchovy. A tentokrát se osobně zúčastnil i primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický. „Tato činnost strážníků je nesmírně důležitá. Jsem rád, že se alespoň touto formou daří tyto lokality čistit. Byl bych však ještě radši, kdyby k těmto úklidům nemuselo docházet vůbec,“ řekl.