Tentokrát strážníky doprovodil ústecký primátor Petr Nedvědický. Na Habrovickém rybníku byl na několika místech naměřen dvacet dva centimetrů silný led. "Byť se zdá síla ledu dostatečná, veřejnost by si vstup na zamrzlou plochu rybníka měla rozmyslet. Díky stoupajícím teplotám se síla ledu ztenčila za poslední tři dny o sedm centimetrů a navíc zde přibylo větší množství prasklin," upozornil Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Další avizované oteplení může tání ledu ještě výrazně urychlit. „Chtěl bych poprosit hlavně rodiče dětí, aby je nepouštěli samotné na led. Ten v posledních dnech opravdu rychle taje a ačkoliv má stále tloušťku více než dvacet  centimetrů, doporučoval bych občanům se mu raději vyhýbat,“ vyzval primátor Nedvědický.

Další kroky primátora se strážníky vedly k malým vodním tokům na území města, kde kontrolovali průtok vody. "Ten je zatím v normě a případných záplav se prozatím obávat nemusíme. Budeme si přát a doufat, že to tak i zůstane," uzavřel Jan Novotný.