Konflikt měl podle informací z tísňové linky probíhat ve voze na lince č. 57 ve směru z Krásného Března. Hlídky strážníků dorazily na místo právě ve chvíli, kdy označený trolejbus vjížděl do zastávky v Hrnčířské ulici. "Z trolejbusu vystoupili dva mladíci, kteří se dle sdělení svědků události v trolejbuse neshodli a jeden z nich toho druhého fyzicky napadl," popsal situaci Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Po vyřešení této události se poškozený muž odebral z místa pryč. Druhý aktér byl však stále agresivní a silně podnapilý a chtěl nastoupit do dalšího vozu MHD i přesto, že ho strážníci poučili, že v tomto stavu to zákon zakazuje.

Krásnobřezenští policisté pronásledovali 37letého řidiče motocyklu, který nereagoval na výzvu k zastavení
VIDEO: Motorkář se hnal ulicemi Ústí, v patách měl policii. Nakonec havaroval

S tím se však výtečník nechtěl smířit a snažil se do vozu dostat násilím. "Odstrčil a poté se pokusil udeřit strážníka, stojícího u vstupních dveří do trolejbusu. Ten však celou věc okamžitě vyřešil svedením útočníka na zem za pomoci donucovacích prostředků. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž byl stále agresivní a svým chováním ohrožoval nejen strážníky, ale i sebe, byla agresorovi nasazena pouta," uvedl Novotný. 

Dechová zkouška u 34letého muže z Ústecka ukázala hodnotu 2,38 promile alkoholu. Následně si ho převzali státní policisté k dalšímu šetření. Nakonec muž skončil na protialkoholní stanici v Teplicích.