Kurz pořádala 10. a 11. září Vodní záchranná služba Českého červeného kříže. "Školení pod názvem Výcvik ovládání plavidla, záchrana a sebezáchrana na tekoucí vodě se zúčastnilo kromě ústeckých strážníků i několik jednotek dobrovolných hasičů," uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele MP Ústí nad Labem.

Účastníci se zaměřili na praktické procvičení postupů při přepravě, kontrole, spouštění a ovládání nafukovacího plavidla, nechyběly bezpečnostní a nouzové postupy záchrany na tekoucí vodě. "Strážníci si procvičili ovládání raftu nejen na klidné vodě, včetně správného taktického postupu při převrácení raftu, ale i správnou techniku ovládání raftu ve vodáckém kanále, jehož splavení bylo takticky a zejména fyzicky hodně náročné," popsal Novotný.

Na vlastní kůži si kurzisté také vyzkoušeli, co obnáší dostat se do hlavního proudu divoké vody a bojovat tak téměř o holý život. "Kurz byl pro naše strážníky obrovským přínosem a zkušeností pro jejich náročnou práci, zejména při plnění úkolů během mimořádných situací, jako jsou například povodně, nebo záchrana tonoucího na divoké vodě," dodal zástupce ředitele ústecké městské policie.