Fyzicky nejnáročnější disciplínou je právě slaňování, které si strážníci zkouší pod vedením zkušených cvičitelů v letním kině. „Veškerých výcvikových disciplín se aktivně účastní i primátor města Petr Nedvědický, který je zároveň vrchním velitelem městské policie,“ informoval zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Zkušenosti z nácviku lezeckých technik strážníci využívají hlavně při slaňování k těm, kdo potřebují pomoc a nachází se v bytě, kam se nedá dostat jinak, než slaněním. Například ze střechy domu nebo z balkonu sousedů.

close Z výcviku a preventivní práce ústeckých strážníků. info Zdroj: Se souhlasem MP Ústí n. L. zoom_in Z výcviku a preventivní práce ústeckých strážníků.

„Na prvním místě stojí nácvik poskytnutí první pomoci zraněnému, kterým procházejí všichni strážníci městské policie. Veškerá školení a výcviky pravidelně opakují, neboť nikdy nevíme, kdy a s jakou situací se své práci setkáme,“ dodal Novotný s tím, že v pondělí dopoledne cvičili členové skupiny operačního zákroku.

Mohlo by vás zajímat: Nejrušnější dopravu v Ústí nad Labem najdete na milionářském nábřeží

Doprava v Přístavní ulici v Ústí nad Labem. | Video: Deník/ Martin Košťál