Některým lidem se ale obvod novým lakem příliš nezavděčil. „Proč to natírají zrovna teď? Nejen, že si nemáme kde sednout, ale hrozně to v těch vedrech smrdí," stěžoval si hlouček lidí postávajících v okolí.

Běžná údržba

Podle místostarosty Střekova Jiřího Němečka jde o běžnou údržbu. „Park je pěkně udržovaný, takže si lepší lavičky jistě zaslouží. Snad se nám podaří opravit i lavičky na nábřeží," věří místostarosta.

Jestli bylo nutné lavičky natírat v největších vedrech, ale komentovat nechtěl.

Vysoké teploty ostatně nevadily ani pracovníkům, kteří lavičky natírali. „Teplo nám je, ale práce s barvou nám nevadí. Je to lepší než nedělat nic," shodli se natěrači.

Opilá žena

Někteří obyvatelé Střekova mají s lavičkami opačné problémy. Obzvláště v tomto počasí na nich prý často vysedávají hlučné skupinky, často s lahví alkoholu v ruce.

„Na nábřeží vídám opilou ženu na lavičce pravidelně. Sedí tam s lahví v ruce a je sprostá. Lidé se jí snaží vyhnout obloukem, co jiného také mají dělat," ptal se Jan Wanke.

Podle místostarosty Němečka by měli lidé v podobných situacích volat městskou policii. „Sám jsem si ověřil, že reagují rychle," dodal Němeček.