Kdo by tedy čekal, že tu bude přeplněno, nejspíš by ho překvapilo, že vše vlastně vypadá normálně. „Fronta? Já nevím, zas tak často sem nechodím, ale nějakou šílenou frontu asi ne,“ řekla například mladá žena redaktorovi Ústeckého deníku, který se sem zašel podívat.

Podobně to viděla i poštovní úřednice z této poštovní pobočky na telefonický dotaz, zda bude lepší se pro uložený balíček zastavit spíš později, nebo druhý den. „Zrovna teď tu není ani noha,“ smála se s tím, že fronty bývají pouze nárazově. „Záleží na tom, kolik je hodin. Nejvíc lidí chodí ráno po otevření a pak mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne. To zase chodí lidi z práce,“ vysvětlovala figurantovi Deníku, který sehrál roli klienta.

Jak líčila seniorka ze Svádova Irena Růžičková, ne každý také odsud na poštu šel. „Myslím, že ty negativa se teprve projeví někdy v budoucnosti. Je to smutný, vyrovnáváme se s tím. My motorizovaní například nemáme na Střekově pomalu kde zaparkovat. Já proto uvažuji, že si nechám dát doručovací poštu do Krásného Března. To víte, když jsme se to dozvěděli, nadšení jsme nebyli. Bydlí tu hodně seniorů,“ dodala.

Mohlo by vás zajímat: Zase fronty jak v Rusku na maso. Ústecký pracovní úřad nestíhal

Fronta na ulici před pobočkou úřadu práce? Nedůstojná, říkají ti, kdo v ní musejí stát. | Video: Janni Vorlíček