Ubytovna Modrá dělala Střekovu nepěknou vizitku. Dům v Purkyňově ulici byl plný problémových nájemníků a štěnic. Zdá se však, že se blýská na lepší časy. Nový vlastník zde plánuje zřídit dlouhodobé bydlení pro rodiny.

Původní nájemníci se museli z Modré vystěhovat, protože jim provozovatelka neprodloužila nájemní smlouvy. Následně nemovitost znovu získala společnost CPI. O objekt se začala zajímat střekovská radnice, která zde chtěla vybudovat domov pro seniory. „Já jsem s tímto návrhem nesouhlasil. Podle mého názoru neměla radnice s budovou žádný smysluplný záměr,“ řekl člen střekovského zastupitelstva Martin Krsek.

K této dohodě nakonec nedošlo, a tak CPI uspořádala výběrové řízení, ze kterého vzešel nový majitel. Tím se stala společnost Realmart. Mezi obyvateli Střekova se začalo spekulovat nad dalším osudem. Mnozí z nich se obávali, že zde vznikne znovu ubytovna. Strach a nejistota jsou už nyní pryč.

„Sešli jsme se s novými majiteli, kteří nás ujistili, že jejich záměrem je vybudovat bytový dům pro dlouhodobé bydlení,“ řekl starosta Střekova Petr Vinš.

V Purkyňově ulici vzniknou velké byty pro rodiny s dětmi. „Chceme zde vybudovat byty 4+1, 3+1 a 2+1, které budou vhodné zejména pro rodiny. Obyvatele Střekova mohu ubezpečit, že žádnou ubytovnu zde dělat nechceme,“ řekl Martin Nebřenský, předseda představenstva společnosti Realmart.

V objektu pracují dělníci

V objektu bývalé ubytovny Modrá je v současné době rušno, pracují v něm dělníci. „Momentálně probíhají úklidové a bourací práce,“ popsal situaci Nebřenský.

Střekovské vedení neskrývá radost z oznámeného záměru. „Pokud nový majitel naplní to, o čem nás informoval, může to vést k tomu, že se ze Střekova stane lepší adresa,“ poznamenal Vinš.

Podobný názor má také Krsek. „Jsem rád, že přišel soukromý investor se záměrem vybudovat zde byty. Považuji to za doklad toho, že Střekov je zajímavý pro investory výstavby bytů,“ řekl.

Podle dostupných informací by měla být rekonstrukce dokončena za dva roky, tedy v roce 2021.