Na mimořádné schůzi zastupitelstva tomu předcházela dlouhá, rozporuplná diskuse. Svolavatelé mimořádné schůze, sedm zastupitelů PRO!Ústí a bývalého ANO, nejprve žádné návrhy nepřednesli a požadovali zařadit do programu odvolání místostarosty starosty Viktora Malinkoviče (KSČM).

TĚSNÁ VĚTŠINA BYLA PRO ODVOLÁNÍ

Na dotaz, co se bude dít, když ho odvolají a nikoho dalšího nezvolí, navrhl Jiří Němeček (PRO!Ústí,) že vést obvod může dále Malinkovič, a to i jako odvolaný. „Nepočítejte s tím, že když mě teď odvoláte, budu dál pokračovat," namítl Malinkovič.

Jeho odvolání prošlo těsnou většinou, k sedmi navrhovatelům se přidal bývalý starosta Miroslav Štráchal. Viktor Malinkovič krátce na to jednání zastupitelstva opustil.

Jednání provázely výrazy nespokojenosti přihlížejících občanů. Ozývaly se výkřiky: „Tak jděte domů, fúj, běžte si sednout do hospody a tam si to pořádně připravte." Vlastimil Žáček k tomu zastupitelům nabídl salonek ve své hospůdce U Lípy.

MÁTE JEN KECY, HORLILA PRIMÁTORKA

Neudržela se ani primátorka Věra Nechybová, která je na Střekově zastupitelkou. Kritikům vytkla, že místostarostovi Malinkovičovi nepomáhali: „Máte jen kecy a házíte klacky pod nohy," rozhorlila se primátorka.

Na starostku kandidovala Eva Outlá, dostala však jen sedm hlasů. Dalším řešením byl výběr pověřeného zastupitele. Nepřítomná Miroslava Lazarová telefonicky nominaci odmítla. Další navrženou byla znovu Eva Outlá, tentokrát uspěla. Podpořil ji Jiří Laštůvka (ODS).

„Přijímám tuto funkci s vážností, odpovědností, plynoucím významem, postavenou na základech svědomí," přečetla Eva Outlá zastupitelům i občanům několik napsaných vět.