„Na jednáních se Sallerovou výstavbou bychom se měli dohodnout na společném postupu. Oni jsou připraveni ke změnám, budeme si muset ujasnit k jakým a kam až můžeme jít. To je výrazný posun. Rádi bychom ale, aby vznikla studie na využití toho území, která by vycházela z jejich nároků a zároveň našich požadavků," oznámil Jiří Němeček za platformu a zároveň petiční výbor.

Ten také vysvětlil, že chtějí využít databázi signatářů petice, jichž je zhruba šest stovek a oslovit je s tím, jak by si eventuální dohodu představovali. „Chceme je zapojit do dotazníkového výzkumu, ve kterém by nám řekli, co jim tam schází a co by rádi," dodal k tomu Němeček.

Investor centra potvrdil, že jsou s platformou Váš Střekov v kontaktu. „Komunikujeme průběžně, nyní porovnáváme představy o podobě obchodního centra," vysvětlil Jan Rödling, mluvčí Saller Group.

O obchodní centrum se rozhořel boj už před lety. První návrh Sallerovy výstavby město nepovolilo, jelikož nebyl v souladu s územním plánem. Po změně územního plánu se ale situace změnila a ústecký magistrát i město přes protesty Střekovanů se stavbou souhlasilo a vydal územní rozhodnutí.

Proto vznikla petice, jíž iniciovala platforma Váš Střekov, tu podepsalo zhruba šest set signatářů.Platforma podala odvolání na krajský úřad, který územní rozhodnutí zrušil. Magistrát vydal nové rozhodnutí. Jenže sdružení Stop Tunelům zároveň podalo žalobu na zrušení územního plánu. Soud sice vyhověl jen zčásti, ale parcel, které se týkají pozemků pro obchodní centrum na Střekově, se to dotýká.

Sallerova výstavba proto podala proti rozhodnutí krajského soudu kasační stížnost. „Čekáme na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ve věci námi podané kasační stížnosti proti rozhodnutí krajského soudu ohledně územního plánu. Dále čekáme na rozhodnutí krajského úřadu, který posuzuje odvolání proti vydání kladného územního rozhodnutí," dodal k tomu mluvčí Rödling.

Mluvčí města Romana Macová ale nepotvrdila, že by stavební úřad rozhodl. „Územní rozhodnutí zrušeno nebylo," odpověděla Deníku Macová.