Středeční odpoledne trávila hlídka městské policie v prostoru Zanádraží a na břehu řeky Labe, kde po sobě uživatelé drog zanechali značný nepořádek. "Strážníci na místě zjistili, že kromě injekčních stříkaček se zde nachází i větší množství infekčního materiálu. Hlídka vše ihned začala sbírat a ukládat do sběrné nádoby k těmto účelům určené. Po prohlídce celého úseku nakonec ve sběrné nádobě skončilo dvacet jedna injekčních stříkaček i ostatní infekční materiál," uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Na místě však zůstal i další nepořádek, například plechovky od piva, lahve od alkoholu, části oblečení a podobně. Proto strážníci o situaci informovali vedení centrálního úřadu městského obvodu. Ten podle Novotného přislíbil, že hned následující den, tedy ve čtvrtek 22. září, tento nepořádek uklidí.

Pořádek v centru města záleží i na chování jeho obyvatel. Například jestli budou používat koše, nebo zda po prohýřené noci neodhodí obaly od svačiny do fontány a nedopalky na chodník.
Ústečany trápí nepořádek v centru města. Politici řeší, jak s ním zatočit

„Situace s uživateli drog je v našem městě stále vážná. Jsem rád, že strážníci místo urychleně vyčistili na základě podnětu od občana. Je to dobrým příkladem toho, jak v takové situaci postupovat. Ačkoliv bych si přál, aby takových případů bylo co nejméně, musím občany vyzvat, aby se nebáli výskyt infekčních materiálů hlásit městské policii, strážníci totiž nemůžou mít oči všude,“ uvedl k události primátor Petr Nedvědický.