U jezera MIlada to žije i v zimně, například uplynulý víkend tam bylo hodně rušno. Otužilci si dali sraz u stavidla, mladí cyklisté testovali horská kola, šanci dostaly barevné koloběžky i bruslaři. Samozřejmě, jenom ti na kolečkových bruslích, hokej se na Miladě letos hrát asi nebude.

První letošní závody tam budou už první víkend v únoru.

Proč se přesunula zimní akce Winter Milada Run na únor?
Původně se mělo běžel v prosinci, všechno jsme už s Michalem měli připravené, dokonce jsme koupili i stromečky, ceny byly zabalené jako vánoční dárky. Covid nám to překazil. Nový termín je 5. února 2022. 

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Ústí nad Labem
FOTO: Veřejné bruslení baví na stadionu v Ústí každou neděli

Jaké jste si objednali počasí? 
Mě by se líbil čerstvý prašan, to by byla paráda. Hlavně, aby nepršelo.

Jaký je harmonogram závodu? Dostanou šanci i děti?
Tentokrát nebudeme vydávat startovní čísla den předem, všechno bude připravené ve sportovní hale Chabařovice. V sobotu 5. února od 08:30 začíná registrace, první závod odstartuje v 10:00 hod. Dospěláci poběží 5,3 km a 12,5 km, děti 500 m a 1000 m. 

Jaké ceny máte připravené pro vítěze? 
Krásné! Víc neprozradím. Ceny bude předávat klaun a medvěd, určitě dojde i na tombolu. Velký zájem je vždycky o fotokoutek. Vydařený snímek s kamarádem, nebo s medailí se vždycky cení. 

Zdravotníci ústecké Masarykovy nemocnice s balíčky od Skupiny ČEZ
Tady si náročné práce zdravotníků váží. ČEZ poslal dárkové balíčky s dobrotami

Jakou účast předpokládáte?
Přesná čísla ještě nevím, ale sportovci přijedou z Děčína, Teplic, Chomutova, Milovic, České Lípy, Bíliny, Pardubic, Duchcova, Mostu, Povrlů, Chabařovic, Litoměřic i Prahy. Bude to letošní první akce na Miladě, lidé se těší na závody, na setkání s přáteli. Samozřejmě, že nechceme podcenit zdravotnická a hygienická opatření. Očkovaní by měli být všichni.