Ve středu ji hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček předal originální diplom Nejlepšího středoškolského studenta za rok 2016, popřál ji hodně sportovního štěstí a poděkoval za vzornou reprezentaci.

VYSVĚDČENÍ PLNÉ JEDNIČEK

Je ji pouhých sedmnáct let a už je trojnásobná juniorská mistryně Evropy a Světa ve sportovním aerobiku. Jmenuje se Tereza Kudláčková, navštěvuje druhý ročník Gymnázia dr. Václava Šmejkala na Severní Terase a vysvědčení má plné jedniček.

O víkendu bude v Ostravě bojovat o reprezentační nominaci na další Mistrovství Evropy s registrací Aerobic Junior Clubu Ivany Mrňákové. Pěsti ji bude držet celá třída i kondiční trenér Lukáš Konečný.

"Začínala jsem s tanečky jako čtyřletá holčička, od osmi let mě trénuje Iva Oliveriusová. Každý rok nová hudba, nová choreografie. Přiznávám bez mučení, je to pěkná dřina. Škola, trénink, škola, trénink. Pořád dokola, ale mě to baví. Soutěžní skladba trvá pouze dvě minuty, ale příprava jde do desítek hodin. Moc dobře vím, že obhajoba každého titulu je náročnější, všichni vás sledují, rozhodčí očekávají super výkon, drobná chybička se neodpouští. Republikovou konkurenci mám v Lounech, evropskou v Rusku, světovou v Austrálii," vysvětluje křehká dívenka.

DESET ČERTÍKŮ V TĚLE

Třináctiletý bratr hraje fotbal za Chuderov, jednou třeba o něm ještě uslyšíme, když má takový sportovní vzor v rodině. Modrý kocourek Belda ji dělá doma společnost, když se připravuje do školy, individuální plán plní přesně jako hodinky, všechny testy i písemky zvládá spolehlivě.

"Do soutěže O nejlepšího středoškolského studenta ústeckého kraje mě přihlásila škola. Podrobnosti výběru neznám, ale bylo nás tam sedm. Všichni jsme se nejprve představili, potom jsme dostali diplom, věcný a finanční dar, děvčata kytku. Beru to jako ohromnou poctu nejen pro mne, ale pro celé gymnázium. Je to výzva, kterou musím pokorně přijmout a poděkovat všem, co mi pomáhají," říká sympatická Terezka.

Kdo viděl její novou sestavu, musí uznat, že tohle děvče má v těle deset čertíků. Zkuste třeba několik kliků na jedné ruce v rytmu hudby a ještě se u toho usmívat. Vždycky chtěla být nejlepší a skutečně je. Terezko držíme palce!