Prohlédnout si desítky betlémů a seznámit se s tradicemi Vánoc mohou Ústečané do pátku v domě kultury. Český svaz žen zde pořádá výstavu pod názvem Inspirace Vánoc.

Jak uvedla jedna z pořadatelek, Ivana Tomasová, akce je určena především dětem z mateřských a základních škol.

Inspirace Vánoc* Dům kultury
* Pondělí - Pátek
* 8.00 do 16.OO hodin
* Pohádka O hladovém Ježíškovi, seznámení se zvyky svátků zimy, ukázky zdobení perníčků, prevence pouliční kriminality pro děti a seniory v době Vánoc.

„Chceme nejmenším formou hry ukázat vánoční zvyky a tradice. Mohou vidět na vlastní oči, jak se zdobí například vánoční perníčky. Mateřské centrum Pidi Midi má pro ně připravenou pohádku Jak Ježíšek dostal hlad," řekla Tomasová.

Jaroslava Kománková z centra doplnila, že pohádka dětem ukazuje, jak správně jíst. „Ježíšek při balení dárků dostane hlad. Aby ho zahnal, tak si dá hamburger. Sova a jelen mu vysvětlují, že je to špatně a měl by si dát raději něco zdravého," řekla k pohádce Kománková.

Výstavu podpořila také ústecká policie v rámci prevence kriminality. „Dětem prostřednictvím maňáska ukazujeme, jak se mají chovat v předvánočním shonu na ulici. Také je formou hry varujeme před silvestrovskou pyrotechnikou, která malým dětem do rukou nepatří," řekla mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová.

Pořadatelka Ivana Tomasová dodala, že kromě školek může na výstavu zavítat každý Ústečan. „Otevřeno máme od osmi do šestnácti hodin. Chtěla bych vedení domu kultury poděkovat za poskytnutí prostor," dodala Tomasová.

Český svaz žen ve spolupráci s mateřským centrem Pidi Midi a ústeckou policií připravil v domě kultury pro malé i velké Ústečany netradiční výstavu.