„World championships performing arts je vlastně mistrovstvím světa talentů v disciplínách tanec, zpěv, herectví, hudební nástroje a modeling a koná se každoročně v červenci v Los Angeles. Soutěže se účastní okolo tří tisíc vystupujících z šedesáti zemí světa, kteří jsou vybíráni z národních kol," vysvětluje šéftrenérka TS Freedom Silvie Netíková.

První nominaci na tuto soutěž získala ústecká taneční skupina v roce 2014, kdy vyhrála 1. místo s choreografií Dark horses a 2. místo s choreografií American breakfast. Zároveň se protančila do absolutní finálové skupiny. Jako vítězové získaly tanečnice divokou kartu i pro rok 2015, kdy přivezly dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Letos část skupiny odjela za velkou louži s předstihem.

TŘÍMĚSÍČNÍ STIPENDIUM

„V loňském roce jsme jako jediná taneční skupina z ČR za celou historii soutěže získaly prestižní tříměsíční stipendium ve špičkovém tanečním centru Millenium Dance Complex. Čtyři tanečnice Freedomu tak měly možnost navštěvovat taneční lekce u takových choreografů jako je Matt Steffanine, Kenya Clay choreografka Missy Elliot, MC Hammera nebo Marty Kudelka dvorní choreograf Justina Timberlaka," říká Silvie Netíková.

A jak dopadla samotná soutěž? „Reprezentantky z taneční skupiny Vladimíra Kodajová, Markéta Šváchová, Jana Šerá, Markéta Sluková a Anna Volaříková pro letošní rok natrénovaly tři soutěžní choreografie a se všemi získaly mezi 186 tanečními vystoupeními medailová ocenění. Stříbrnou medaili za choreografii v kategorii hip hop a za choreografii Seňoritas a bronzovou medaili za choreografii Voodoo," dodává Silvie Netíková.