Na Telnici leží zhruba 30 až 50 centimetrů technického sněhu. Podle informace z webu provozovatele budou v sobotu a neděli jezdit vleky Meva a Kašpárek. Oba jsou určeny hlavně začátečníkům.

Ve ski-centru Klíny na Mostecku leží 5 až 50 centimetrů technického sněhu. Zimní sezonu středisko zahájí 16. prosince, v provozu tam bude vlek poma a lyžařská škola. V areálu intenzivně zasněžují.

LYŽAŘI MOHOU I NA SASKOU STRANU HOR

Vyjet mohou Severočeši už také za hranice. Lyžovat se tento týden začalo v německém Altenbergu, který leží zhruba 25 kilometrů od Teplic. V areálu je dvacet centimetrů sněhu a provoz vleků je od 10:00 do 18:00.Areál Alšovka v Krušných horách zahájí provoz v pátek, a to nočním lyžováním s novým osvětlením na sjezdovce číslo jedna. Vlek se spustí v 17:30.

"Dále budeme pokračovat v denním provozu od 09:00 do 16:00. Noční lyžování budeme jezdit jako obvykle ve středu, pátek a sobotu. Pokračujeme v zasněžování sjezdovky číslo dvě tak, abychom mohli co nejdřív začít jezdit i na velkém vleku," informují provozovatelé na webových stránkách. Nově bude v areálu půjčovna vybavení, která bude v otevřena prozatím o víkendech, svátcích a prázdninách.

Intenzivně zasněžují sjezdovky i provozovatelé dalších středisek. Práci by jim mohlo pokazit víkendové počasí, při kterém mají podle předpovědi meteorologů teploty v Ústeckém kraji stoupnout až k deseti stupňům Celsia.