Své o tom ví jeden z provozovatelů Jindřich Holinger. „Budeme počítat skutečně velké ztráty. Tahle sezona nám nezaplatí ani provozní náklady. Bude to velmi smutný příběh. Věříme tomu, že příští rok to bude lepší, jelikož kdyby přišla ještě taková jedna zima, tak to tu můžeme rovnou zavřít,“ posteskl si.

Počasí ovlivní tento druh byznysu opravdu silně. Letos podle Holingera napadlo nasčítaně po pěti centimetrech za celou zimní sezonu od listopadu do března pouhých 60 centimetrů. Loni 1,8 metru. Přitom bylo tak teplo, že personál nemohl ani pořádně zasněžovat. „Jenom jeden den panoval mráz pod minus pět stupňů. Zasněžovali jsme dva, tři dny po chvilkách. Nebylo možné v kuse dvacet čtyři hodin. Nejhorší to bylo před čtrnácti dny, nemluvě o tom, že se pokaždé oteplilo na víkend. Tomu říkám smůla a nepřízeň počasí,“ popisoval Holinger.

Počasí je podobně vypeklo jenom v letech 2006 a 2007. Tehdy komplikovaly situaci lyžařského areálu finance, jelikož měl úvěr na vybudování nového vleku. „Ostatní roky to docela šlo. Máme zpracované podrobné statistiky o počasí od roku 2001 a máme možnost to sledovat nějakých dvacet let do minulosti. Takže mohu potvrdit, že přízeň počasí je pro nás důležitá,“ dodal Holinger.

Ski areál existuje na Zadní Telnici už mnoho let. Lidé sem jezdili za zimními radovánkami už za starého mocnářství. Patří k vůbec nejstarším v Čechách a prvnímu, který v Československu uměle zasněžoval.