„Radní schválili vyhlášení veřejné zakázky na výběr zhotovitele pro stavbu tenisové haly,“ informovala mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Žádost o dotaci Ústí adresovalo Národní sportovní agentuře. (NSA) „Žádost bude vyřízena, až budou vyhodnocené všechny žádosti ve výzvě, stanoveno pořadí žádostí a bude určeno, které žádosti budou podpořeny tzn. že splnily minimální požadovaný počet bodů a vešly se do alokace výzvy,“ sdělila mluvčí NSA Eliška Machová.

Tunely na dálnici D8 u Prackovic.
Řidiči, pozor. Kvůli údržbě budou několik dní omezení ve dvou tunelech na D8

Smyslem projektu je celkové zakrytí stávajících dvou kurtů tak, aby bylo možné sportoviště využívat celoročně. Šéf tenisového klubu Michal Livora vysvětlil, že nová hala by kompletně pokryla tréninkové potřeby tenisové mládeže. „Děti k nám docházejí do tenisové školičky. Bohužel, přes zimu se z pěti letních kurtů přesouvají na jeden jediný, a to je nedostačující,“ uvedl. Získání dalších dvou krytých kurtů by klubu přineslo i benefit v podobě možnosti organizování republikových a evropských turnajů Tennis Europe pod záštitou Mezinárodní tenisové federace. 

Ústecký patolog Karel Filip nahlásil při létání požár.
Ústecký patolog si létání užil, baví ho Milada. Z nebe nahlašoval požár

Navíc někde potřebují trénovat přes zimu i závodní hráči. Ústí letos po asi 10 letech opět hrálo druhou ligu a jen těsně se v ní neudrželo. Ale nemusí smutnit, protože vedení TK se podařilo domluvit s Libercem, že jim soutěž přenechá. „Už začínáme domlouvat hráče a hráčky na příští rok. Budeme opět hodně sázet na mládí,“ dodal Livora.

Součástí výstavby haly je i rekonstrukce stávajícího povrchu kurtů, vybudování přípojek elektro, plynu a napojení na stávající rozvod dešťové kanalizace. „Podobnou halu jako má stát u nás, tak mají v Praze. Funguje jim tam výborně, je energeticky výhodná,“ pronesl šéf tenisového klubu.

Samotná stavba má trvat necelý rok, celkově přijde na zhruba 23 milionů korun. Spoluúčast města má být kolem 30 %, větší část peněz tedy půjde z dotace.

Mohlo by vás zajímat: Strážníkům došla trpělivost. Ve třech lokalitách už sázeli pokuty

Zdroj: MP Ústí n. L.