„Platba se týká odvozu odpadů v roce 2016. To znamená, že město půl roku svoz komunálního odpadu dotuje ze svého," informovala Romana Macová, mluvčí magistrátu. V jiných městech a obcích se platí dříve. „U nás je termín splatnosti 31. března," uvedl starosta Chabařovic Josef Kusebauch.

FRONTY V PONDĚLÍ A VE STŘEDU

„Řada lidí platbu nechává na poslední chvíli, zaplatit je možné několika způsoby včetně platby na pokladně magistrátu, největší fronty tam bývají v pondělí a ve středu, doporučujeme využít ostatní úřední dny," uvedla Macová.

Jak dodala, nedá se počítat s odkladem platby, který v minulých letech vyhlásila rada města. „Není důvod. Nic mimořádného se letos nestalo. Zaplatit je třeba tak jako tak," upozornila Macová.

V Ústí je téměř 90 tisíc lidí, kterých se povinnost zaplatit za odpad týká. Vybrané peníze na pokrytí nákladu nestačí, zbytek financuje město. Nedoplatky magistrát vymáhá, nezaplacená pětistovka se může zvýšit na patnáct set korun.

SE SIPEM V POVRLECH AŽ DO KONCE ROKU

„Také máme neplatiče. Peníze vymáháme všemi možnými způsoby," sdělil Michal Kulhánek, starosta Velkého Března, kde je splatnost 31.3. Částku lze rozdělit a druhou polovinu zaplatit do konce srpna.

Do konce března se platí i v Libouchci. V Tisé se platí na dvakrát do konce března a do konce září. V Povrlech mají termín do 31. května. Lidem, kteří platí formou SIPO, se splatnost prodlužuje až do konce roku.