Dva zkušení borci v rámci výstavy „140 let veslování v Ústí nad Labem" připravili druhý díl praktické soutěže pro děti a dospělé. Poradí, co s volným časem, odpoví na všechny otázky kolem veslování.

„Přecházíme z Vaňova do staré loděnice v Brné, chceme, aby opět ožila mládím. Petr Janák bude dál trénovat handicapované sportovce, já se zaměřím na šikovné děti od dvanácti let," vysvětluje zkušený trenér Tomáš Tkáč. V pátek do Brné přijede místopředseda pro sport ČVS Dušan Macháček a generální sekretář ČVS Josef Johánek.

„Cyklistická stezka vede kolem plotu, kousek od staré loděnice je restaurace Srdíčko, areál prochází momentálně rekonstrukcí, místo pro vodní sporty je to ideální. Prozatím máme své lodě v garáži, ale s novým přístřeškem počítáme do konce roku. Skupina handicapovaných sportovců už cestu k vodě zná, mladým zájemcům o veslování nabízíme dobrodružství a sportovní vyžití. Jezdí sem autobusy č. 17 a 27, je to deset minut od točny," říká Petr Janák a kontroluje výstroj námořníků.

Do připravené lodě právě nasedali jeho svěřenci. Kája, Lenka, Standa, Václav. Další borci vytáčeli veslařské trenažéry na terase, dvě maminky sledovaly klidnou hladinu Labe, nový správce kontroloval interier klubovny a sliboval na víkend zprovoznění bufetu. Vlastní název ještě nemají, ale chuť do další práce velkou. Nechcete to zkusit?