Jak vypadá svět z pohledu řidiče autobusu? Jak správně nahodit troleje? A jak vypadala veřejná hromadná doprava pár let nazpátek? To vše se můžete vy i vaše děti dozvědět na Dětském dni otevřených dveří Dopravního podniku města Ústí nad Labem. Začíná v sobotu 8. června v devět hodin ve všebořické vozovně, na konečné zastávce linek 56 a 54.

„I v letošním roce máme pro děti připravená soutěžní stanoviště a zábavný doprovodný program. Nafukovací atrakce, airbrush tetování, balónky, mega bubliny i dětské koutky. Dále budou k vidění taneční vystoupení, přehlídka vozového parku a ostatní techniky dopravního podniku, prohlídka haly údržby trolejbusů, expozice pevného trakčního vedení a vozidlo odtahové služby,“ láká na program sekretářka výkonného ředitele společnosti Jana Dvořáková.

Lanovka na Větruši.
Na lanovce na Větruši podraží jízdné. Rodinám se to prý vyplatí

Letošní ročník se navíc ponese ve znamení 120. výročí existence Ústeckého dopravního podniku. Při té příležitosti se návštěvníci budou moci svézt například starými autobusy. „Loni jsme k dispozici měli jen jedno historické vozidlo, letos jich ale budeme mít šest nebo sedm. Součástí akce budou i video promítání a nástěnky, které historii podniku připomenou,“ mluví Dvořáková o tom, jaké bude mít výročí na akci dopad.

Vozidla dopravního podniku ale nejsou ta jediná, na která se budete moci podívat zblízka. Na akci nebude chybět ani policie, hasičský sbor a zdravotnická záchranná služba, jejichž vozidla a vybavení si rovněž můžete prohlédnout. A kolik vás celá tahle zábava bude stát? Vůbec nic, vstupné na akci, všechny soutěže a atrakce je zdarma.