Oslavu Mezinárodního dne dětí ve středu 1. června chystají v mnoha zemích po celém světě. Slavit se bude i na Ústecku.

DŽUNGLE PLNÁ HER ČEKÁ DĚTI V OC FORUM

Obchodní a zábavní centrum Forum se na první červnový den promění v džungli plnou her, dovádění a soutěží. Odpolední tematický program bude zahájen ve 13 hodin a nabídne až do 18 hodin pestrou škálu aktivit pro malé i velké. Vstup na akci je zdarma.

„V průběhu středečního odpoledne zavedeme malé návštěvníky na safari a do džungle. Připravujeme animační program, možnost zapojit se do soutěže a v Kole štěstí vyhrát hodnotné ceny od sladkých odměn, přes hračky a kosmetiku pro děti, až po poukazy do kadeřnictví nebo na dentální hygienu. Maminky se budou moci nechat zdarma nalíčit dle posledních trendů a tatínkové budou moci čerpat inspiraci díky vystaveným vozům Volkswagen. Nudit se zkrátka nebudou malí ani velcí," shrnuje marketingová manažerka OC Forum Kateřina Kejřová.

DISKOTÉKA A SKÁKACÍ HRAD NESMÍ CHYBĚT

V rámci moderovaného odpoledního programu bude probíhat diskotéka plná hitů a tanečních kreací. Dále se děti budou moci vyřádit na skákacím hradu, v safari parku, na překážkové dráze nebo nafukovacím autodromu s autíčky. V kreativních dílničkách a při workshopech se bude tvořit a vyrábět po celé odpoledne.

O pohybové aktivity se postarají hráči z BK Sluneta prověřit svou mušku bude možné při střelbě na mobilní koš. Tematický fotokoutek přenese návštěvníky do prostředí džungle, stejně jako dětmi tolik oblíbené malování na obličej.

Za splnění úkolů při kreativních, pohybových nebo poznávacích aktivitách budou účastníci získávat razítka, díky kterým bude možné se zařadit do slosování o ceny. Při vyplnění kartičky alespoň pěti razítky se roztočí Kolo štěstí plné odměn.

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA POKŘTÍ LAMY ALPAKA

Při příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí bude ústecká zoologická zahrada v neděli křtít dvě letošní mláďátka lamy alpaky.

„Vyzýváme děti, aby nám pomohly vymyslet jména pro černobílého samečka a hnědou samičku! Nápady posílejte na e-mailovou adresu propagace@zoousti.cz do středy 1. června. Autor nejzajímavějšího jména bude pozván v neděli 5. června do zoo a osobně se křtin zúčastní. Nezapomeňte uvést jméno, věk a popř. kontakt na telefon rodičů," uvedla mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Zajímavý program pro děti připravilo také centrum Pampalánie, které na dnešní odpoledne připravilo dětskou diskotéku, zábavu s opičkou a překvapení pro nejmenší. Program v centru na Severní Terase začne v 15.30 hodin.

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE LÁKÁ NA BUŘTY

Ve středu mohou děti slavit v Domě dětí a mládeže. Připravené budou soutěže, spousta zábavy a odměn, skákací hrad, vystoupení kroužků Domu dětí a mládeže, opékání buřtů a další. Program začne v 15.30.

V sobotu 4. června bude připravený zajímavý program od 12.30 hodin v Městských sadech. Děti se mohou těšit na Sváťovo dividlo, Bořka stavitele a obří stavebnici, kouzelníka, pouťové atrakce, skákací hrady a další.

Zábavný program na sobotu připravilo i Ústecké podzemí. Od 10.00 do 22.00 hodin bude na návštěvníky čekat den plný her. Chybět nebude dětská dílna, malování na obličej a řada dalších aktivit. Děti se mohou těšit i na pravou italskou zmrzlinu.