Oba horolezci měli podobná poranění. I když tomu pády v prvních chvílích nasvědčovaly, nedošlo ke ztrátě vědomí. „První nehoda se stala na stěně Pastýř, lezec spadl asi z 6 metrů, k pádu lezce došlo ještě před založením prvního postupového jištění. Současně s námi letěla k nehodě Letecká záchranná služba z Ústí nad Labem. Podle jejich lékaře si muž přivodil poranění obratlů bederní páteře,“ uvedl Martin Krejčí, zasahující člen Horské služby Krušné hory s tím, že členové LZS na místo slanili a pacienta pak vyzdvihl vrtulník v podvěsu.

K druhému pádu došlo ve čtvrtek 28. července na stěně Informátor. Lezec spadl z výšky 10 metrů, i k tomuto případu vzlétl vrtulník. "I zde záchranář s lékařem na místo slanili a my jsme po ošetření a zafixování pacienta šetrně transportovali po zemi k čekajícímu stroji. Následoval převoz do nemocnice v Ústí,“ doplnil Jan Mach, druhý zasahující člen krušnohorské HS.

Speciální hasičská letadla Canadair CL-415 nabírají vodu z jezera Milada
K Miladě už od Hřenska pendlují speciální hasičská letadla Canadair z Itálie

Dobré počasí přilákalo v těchto dnech do Tiských stěn mnoho turistů a zkušených, ale i méně trénovaných lezců. „Zraněným přejeme brzké uzdravení, ale přeci jen upozorním na fakt, že lezení po pískovcových skalách je specifické zejména z pohledu jištění. Méně zdatní lezci by se vždy měli pouštět do cest se zkušenějším kolegou,“ upozornil návštěvníky oblasti Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.