Na silnicích prvních tříd leží zbytky rozbředlého sněhu kryté chemickým posypem. Podle silničářů jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na Teplicku a Mostecku jsou silnice po chemickém posypu mokré. Na silnicích nižších tříd v Krušných horách leží ujetá vrstva sněhu, i tady nabádají silničáři k opatrnosti. Dopravu podle policejního webu nekomplikuje žádná vážnější nehoda.

Ze silného větru, který vytváří sněhové jazyky, má obavy radnice v Tisé. „Kvůli tomu vždycky zmizí silnice mezi Petrovicemi a naší obcí. Loni tam zapadl autobus s německými turisty," popsal zdejší starosta Jiří Jandásek. „Dali jsme tam po dohodě se správou silnic závoru, aby tam nikdo nevjel, dokud to neuklidíme," dodal. Obec už musela na zvládnutí sněhové nadílky povolat externí techniku, její dva traktory a frézy jsou plně vytížené.

Kvůli rozsáhlým uzavírkám, která souvisí se stavbou Vilsnické spojky v Děčíně, je pro nákladní dopravu nad 12 tun úplně uzavřen exit 80 na dálnici D8 a také silnice první třídy číslo 13 směrem na Děčín. Objízdné trasy vedou po silnicích 30 a 62.

Podle meteorologů bude v pondělí v Ústeckém kraji oblačno až zataženo, ojediněle se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Nejvyšší teploty vystoupí na minus čtyři až minus jeden stupeň Celsia, na horách na minus šest až minus tři stupně.