„Přibližně ve 20:50 hodin se v obci Tisá vyskytl pod nevinně vypadající přeháňkou vír, který způsobil výrazně lokalizované škody. Minimálně jedna střecha na objektu téměř ve středu této oblíbené turistické a horolezecké destinace. Podle dosavadních informací se jednalo o jev, který trval velmi krátce, s velmi omezenou stopou. Bližší podrobnosti budeme v pondělí hned ráno zjišťovat přímo na místě,“ sdělili pracovníci ČHMÚ.

Přírodní rozmar místní obyvatele překvapil. "Je to neuvěřitelné, nikdy by mě nenapadlo, že se to může stát tady u nás v Tisé, takhle vysoko, kde jsou kopce, skály.  V domě, ke kterému odlétla střecha, žije mladá rodina, mají asi roční dítě… Štěstí, že se nikomu nic nestalo," řekla na místě Deníku obyvatelka Tisé Miroslava.

Slabé tornádo v Tisé zachytil na mobil Jakub Michal. „Byl jsem venku a uslyšel jsem neuvěřitelné zvuky, šílené hučení, znělo to, jak kdyby se z luk valila voda. Pak jsem to viděl. Škoda jen, že se mi to nepodařilo natočit celé, chybí asi první čtvrt minuta," uvedl autor videa Jakub Michal, který se se svým sousedem nacházel nedaleko tornáda. (video je součástí článku)

Z místa připravujeme reportáž, ohlasy odborníků i video.

Z prvního dne po otevření Bauhausu: herec Vojta Kotek soutěžil ve vrtání šroubků na čas. Velké pozornosti se těšilo třeba zahradní centrum, ale i další oddělení.
Herec Vojta Kotek vrtal šroubky na čas. Bauhaus v Ústí přivítal první zákazníky

Mohlo by vás zajímat: Cyklisté její zmrzku milují. Teď osedlá zmrzlinářka z Brné kolo a vyrazí do ulic

Zdroj: Janni Vorlíček