„Podnikám již od roku 1991. Nejprve papírnictví s knihami, potom počítače, teď výroba a prodej džemů. Osobně nejraději mám malinový džem s kousky ovoce, který se hodí úplně všude ve sladké kuchyni," vzpomíná na své začátky před více než dvaceti lety.

Na své práci má rád pultový prodej s přímým kontaktem se zákazníkem. Ať už v kamenném obchodě, či stánku na trhu.

„Když prodáváte, co jste sám vyrobil, je to radost dvojnásobná. Zákazníci mi s určitou nadsázkou říkají, že jsem konkurencí jejich maminek i babiček," směje se Tomáš Kvasnička.

Vysoký obsah ovoce

Jeho džemy vždy obsahují minimálně 80 procent jednoho druhu ovoce a maximálně 20 procent cukru. „Džem s tak vysokým obsahem ovoce na trhu nenajdete. A právě těch 80 procent ovoce dává našim džemům chuť, vůni i barvu. Naše džemy nejsou s příchutí, ony prostě mají chuť ovoce," chlubí se Kvasnička.

Deset druhů džemů

Do Ústí přiveze mimo deseti druhů standardních džemů také džemy bez přidaného cukru a bez umělého sladidla se 100 procenty ovoce a pektinu.

„Jsou ideální pro naše spoluobčany trpící cukrovkou, nebo ty, kteří cukr nejí z přesvědčení. Jsou vhodné i pro malé děti, kterým maminka ještě nesladí ani čaj. Úplnou novinkou je rakytníkový džem s kousky ovoce," dodává Kvasnička.