Koledníky budou lidé na Ústecku potkávat od 3. do 12. ledna. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. 

Do Tříkrálové sbírky můžete přispět také on-line na webu trikralovasbirka.cz.

"Ústecká charita tentokrát vybírá na nákup vybavení Centra pro rodinu Ovečka, kam docházejí rodiny s dětmi, zejména samoživitelé, dále děti s komplikovaným zázemím a herna a zahrada centra je otevřena pro širokou veřejnost a komunitní projekty. Dále budou z výtěžku financovány akce Trmické farnosti a pomůcky pro handicapované děti ze ZŠ Vojnovičova," vypočítala Radka Neprašová z Charity Ústí nad Labem.

Tak žehnali koledníkům v Ústí v lednu 2020:

Fotogalerie: Žehnání koledníkům Tříkrálové sbírky v Ústí nad Labem

Všechny kasičky, do kterých budou koledníci vybírat, uzavřela úřední pečeť. V Ústí se tak stalo v úterý 21. prosince. "Magistrát města Ústí nad Labem při tomto aktu zastoupila Lucie Vysoudilová, za Charitu Ústí nad Labem byl přítomen ředitel Jakub Modes," dodala Neprašová. Kasičky navíc nesou razítko Charity Ústí nad Labem a nálepku se znakem Charity ČR.

Také v roce 2022 by se měl uskutečnit Tříkrálový koncert, pokud to opatření proti šíření koronaviru dovolí. Charita ho spolu se ZUŠ Evy Randové uspořádá v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem ve čtvrtek 6. ledna od 17 hodin. "Tradice Tříkrálového koncertu vznikla jako forma poděkování veřejnosti za finanční příspěvky, které v rámci probíhající Tříkrálové sbírky věnují na pomoc potřebným a na charitativní projekty. Velmi děkujeme všem zaměstnancům a žákům ZUŠ Evy Randové za jejich úžasnou a obětavou podporu naší sbírky," ocenila Radka Neprašová z ústecké Charity.

Rozpečetění kasiček Tříkrálové sbírky proběhne v sídle vedení Charity Ústí nad Labem 13. ledna 2022 ve 13 hodin.