Kontrakt na nákup velkokapacitních trolejbusů uzavřel ústecký dopravní podnik se Škoda Group na podzim roku 2022, celkově má zakázka hodnotu více než 650 milionů korun. První stroje budou krajské metropoli dodány na přelomu tohoto a příštího roku.

„Stabilní a dlouhodobé partnerství s našimi klienty je pro nás tím nejdůležitějším. S ústeckým dopravním podnikem spolupracujeme mnoho let, všechny provozované trolejbusy jsou značky Škoda,“ sdělil prezident Components & Bus Mobility ve Škoda Group Petr Novotný.

Trolejbusy Škoda 27 Tr jsou vybavené nejmodernějšími prvky, které šetří energii, a jsou šetrné k životnímu prostředí. Cestující ocení hlavně celovozovou automatickou klimatizaci, USB nabíječky a mnoho dalšího. „Výhodou tohoto typu je možnost překonávat neelektrifikované oblasti jízdou na trakční baterii. Pro snadnější nástup je trolejbus opatřen systémem kneeling. Samozřejmostí je pak klimatizace a přehledný informační systém. Ke zvýšení bezpečnosti v provozu slouží řidiči kamerový systém uvnitř i vně vozidla a funkce hlídání mrtvých úhlů.,“ řekla Tereza Hladíková z komunikačního oddělení Škody Group.

Vozidlo je třínápravové, má čtvery dveře a kapacitu 115 cestujících. „Vzhledem ke členitosti terénu ve městě je vozidlo pro Ústí nad Labem opatřeno dvěma hnacími nápravami. Investice dopravních podniků do moderních trolejbusů představuje významný krok nejen směrem ke zvýšení komfortu veřejné dopravy, ale také přispívá k udržitelnému rozvoji měst,“ dodala Hladíková.

Mohlo by vás zajímat: Dotáčeli Zápisník alkoholičky, u Řehlovic oddali Terezu Ramba. Herečka zná Ústí

Deník byl u natáčení posledních scén Zápisníku alkoholičky | Video: Deník/Jaroslav Balvín