Není tam zámek, skanzen nebo skály, přesto mají malé obce na Ústecku turistům co nabídnout.

V Řehlovicích patří k turistickým lákadlům nejenom pomník Přemysla Oráče ve Stadicích. „V Dubičkách je zajímavý kostelík, návštěvníci tu mohou obdivovat vyhlídku do údolí Labe. Zajímavé kostely máme i přímo v Řehlovicích nebo Brozánkách, ale ty bývají většinou uzavřeny. Přes náš katastr vedou i dvě cyklostezky, jedna začíná v Trmicích a míří na Rtyni, druhá cyklostezka Přemysla Oráče přes Chabařovice a Chlumec vede do Krušných hor," informoval starosta Řehlovic Josef Macháček.

Také v nedalekém Stebně považují výhledy do labského údolí za turisticky zajímavé. „Hlavně nejsme daleko od města. Stačí vyjít kopec na Hostovice nebo vyjet lanovkou na Větruši a je možné se procházet na náhorní planině Českého středohoří a je tady opravdu hezky. Na Labe se dá koukat z vyhlídky u Podlešína, z druhé strany je vidět na Vaňov a hrad Střekov," zve starosta Pavel Švarc.

Vyhlídky do okolí a zajímavé turistické trasy jsou výhodou také Chuderova. „Moc památek tu nemáme. Zajímavý je starý vodojem v Žežicích. Ale krásný výhled nejen na Ústí nad Labem je z Radešínského kopce. Milovníci turistických výšlapů si mohou užít putování po kopcích u nás v okolí," uvedl starosta Chuderova Stanislav Kovář.

Kopci je proslulý také Malečov, dá se přes ně chodit po několika trasách. „Máme tu krásná místa, kde stojí za to se zastavit. Kromě Malečova je to třeba Němčí, Čeřeniště nebo Rýdeč, daleko do Českého středohoří je vidět z Esövy vyhlídky," vyjmenoval starosta Petr Kůstka.

Jak dodal, v obci pořádají i řadu akcí včetně jarního nebo vánočního trhu či oslavy Dne dětí.