Zasportovat si a ještě při tom pomoci dobré věci. Takový je hlavní cíl organizátorů charitativního turnaje ve futsalu s názvem Lokomotif Cup 2015, který spolupořádá Ústecký deník a jehož třetí ročník odstartuje v sobotu v 8 hodin v tělocvičně Speciální základní školy Pod Parkem na Severní Terase.

Pořadatelé turnaje znovu věnují všechny vybrané prostředky Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením. „Za předchozí dva ročníky se nám podařilo vybrat a předat téměř 41 tisíc korun a tuto metu bychom letos rádi překonali," odtajnil plány Pavel Přibyl, vedoucí oddílu FC Lokomotif a zároveň sportovní redaktor Deníku.

„Naše škola je ráda za jakoukoliv podporu. Spolupráce s FC Lokomotif je ale o to cennější, že iniciativa přišla přímo od sportovců, navíc se opakuje. To nás mile překvapilo," řekla ředitelka Speciální základní školy Pod Parkem Martina Brhelová.

Už v listopadu proběhla na webech regionálních mutací Deníku v severních Čechách Velká charitativní aukce, ve které mohli čtenáři dražit sportovní vybavení, elektroniku, víkendové pobyty, knihy a další hodnotné ceny. Nakonec se vybralo přes 14 tisíc korun, které pořadatelé přidají do celkového výtěžku.

„Letos jsme si opět připravili jednu novinku, na turnaji nebudou zápolit jen muži, ale také děti, pro které máme nachystané soutěže o drobné ceny. Náš turnaj se tak může pyšnit tím, že je pro celou rodinu," prozradil další z pořadatelů Tomáš Hon.

Lokomotif Cup odstartuje v sobotu úderem osmé hodiny, finále je na programu ve tři. Hrát bude až osmdesát sportovců v osmi týmech rozdělených do dvou skupin. K vidění budou tradiční účastníci jako volejbalisté Chabařovic, Kostelníci, Tygříci, Delfíni, dva domácí týmy, ale i nováčci Wizards či Combix Ústí (2. liga).