Podle radního Davida Daduče, který se ještě jako člen iniciativy Stop tunelům snažil o obnovení koupání u Habrovického rybníka, má majitel pozemků potřebné povolení. Stavební úřad ho Jaroslavu Beránkovi vydal prý už v minulém roce.

Příprava

Povolení majitel dostal na přípravu infrastruktury pro rodinné a rekreační domy. Jaroslav Beránek nikdy s médii nekomunikoval. Podle dostupných informací žije v USA na Floridě.

Infrastruktura, kterou tu chce vybudovat, podle vydaného povolení poslouží pro výstavbu jedenácti rodinných a dvanácti rekreačních domů. Vyrostou tu silnice, chodníky, veřejné osvětlení, napojení na kanalizaci a sítě.

Rošáda

Nyní lukrativních pozemků se město před deseti lety zbavilo velmi levně. Areál koupaliště o rozloze šestnáct tisíc metrů čtverečních prodalo firmě Spobyt za 1,01 milionu korun. Tedy za zhruba 63 korun za metr čtvereční.

Vývoj kolem HabrákuMěsto 16 tisíc metrů čtverečních koupaliště ohodnotilo v roce 2004 na 1,01 milionu korun, tedy zhruba 63 korun za metr čtvereční. Za tuto cenu je koupila firma Spobyt, později CPI. Ta jej prodala společnosti Udes. Později se stal majitelem těchto pozemků Jaroslav Beránek. Na konci roku 2012 ústečtí zastupitelé mění územní plán a na pozemcích umožňují stavět rodinné domy. Foto: Stop tunelům

Zdejší koupaliště několik let ještě v nájmu provozovaly Městské služby, ale ty s tím skončily. Později areál koupila společnost Udes a nakonec pozemky zůstávají jejímu šéfovi Jaroslavu Beránkovi.

Na konci roku 2012 ústečtí zastupitelé změnili územní plán a dali majiteli pozemků na podnose doslova zlaté vejce. Na území určeném pro rekreaci mu totiž povolili postavit rodinné a rekreační domy.

„Metr čtvereční stavebního pozemku se na Ústecku prodává kolem tisíce korun za metr čtvereční i více," komentoval realitní makléř Zdeněk Jiřička. Cena pozemků je nyní asi 16 milionů.

Rekreace

Možnost koupat se v rybníce ale Ústečanům přeci jen zůstane. Na březích rybníka územní plán počítá s šestnáct metrů širokým pásem, na kterém nikdo stavět nesmí. Bude tu tedy jakási travnatá pláž.

Rybník nyní využívají hlavně rybáři. Ústečané se v něm koupou už jen výjimečně.