Ve stánku Uzenářství V+M Mandincovi na farmářských trzích u OC Forum zaujmou párky, připomínající ty, které byly kdysi k dostání v ESU, proužky mastného a libového se chlubí anglická slanina, svá baculatá bříška vystavují zlatavé špekáčky, chutě vyvolávají škvarky, ale ani sekaná nebo tlačenka nevypadají marně, a co teprve sádlo, čisté nebo se škvarky! A chodec, který se najednou stal zákazníkem, neví, co si vybrat dřív.

„Nejvíce jdou na odbyt párky, ty koupí skoro každý. Ale lidi většinou nakoupí víc druhů tak od každého trochu. Někdo přijde jen pro tlačenku, ale vezme si i špekáček nebo sádlo. Jiný utratí jen padesát či šedesát korun, další nakoupí za šest set," přiblížila chutě zákazníků Věra Mandincová.

V sortimentu jejich uzenářství je na třicet druhů výrobků. Například uzených mas je devět a párků, špekáčků a salámů patnáct. Nechybějí paštiky, klobásy, nebo třeba bůčková kapsa a rolády.

„Všechno vyrábíme v naší výrobně v Mostě, většinou ručně a s použitím přírodních surovin. Maso nakupujeme na Plzeňsku. Používáme tradiční receptury a postupy a děláme výrobky, na které byli lidé zvyklí z klasických českých uzenářství a kterých už je opravdu málo. Zboží je stále čerstvé, zájem je takový, že většinu toho, co přivezeme, hned prodáme," pochvalovala si Věra Mandincová.

Uzenářský stánek Mandincových se pravidelně účastní Farmářských trhů v Ústí nad Labem.

Konají se každý čtvrtek u Obchodního centra Forum na Kostelním náměstí. Otevřeno je od 8.00 do 16.00.