„Svazek obcí jezero Milada spolu s Palivovým kombinátem Ústí nad Labem vyhodnotil výzvu k zavedení služeb v areálu jezera. Část projektů již byla schválena," informovala tajemnice svazku Marta Šašková.

Schváleny byly projekty několika podnikatelů na poskytování občerstvení, prodej zmrzliny a ledové tříště, ale také na různé služby. Patří mezi ně půjčování slunečníků, raket na badminton a líný tenis, pétanque, hlídání a půjčování jízdních kol. „Výzvu jsme připravili tak, aby podnikatelé mohli zahájit činnost první červencový víkend," uvedl Petr Lenc, ředitel Palivového kombinátu.

Zábava a služby

„Další projekty se budou projednávat v druhém kole," sdělil Petr Kubiš, náměstek ředitele pro provoz. Jak dodal, jde o projekty zaměřené na různé služby včetně zábavných atrakcí.

Na jezeře by tak mohl vzniknout jachtklub, spojený s výukou jachtingu a s provozováním kiteboardingu a paddleboardingu. Jednat se bude také o zřízení discgolfového hřiště, založení surfařského klubu, kde by se provozoval windsurfing a další podobné sporty, součástí nabídky je i půjčování vybavení.

Festival zamítli

U téměř pětadvacet metrů hlubokého jezera by také mohl být potápěčský klub s výcvikem zájemců o potápění. Mezi nabídkami je i paragliding s tandemovými lety, cvičiště vodních a kynologických záchranářů, vybudování sportovně rekreačního areálu a další aktivity. Naopak zamítnuto bylo například pořádání dvoudenního hudebního festivalu.

Už při otevření se jezero vyznačovalo průzračně čistou vodou, její kvalitu budou sledovat i odborníci. „Jezero Milada brzy zařadíme do pravidelného odběru a vyhodnocování vzorků vody, které zveřejňujeme na našem webu," slíbil krajský šéf hygieniků Josef Trmal.

Jezero Milada má plochu více než 252 hektarů a je v něm 35,6 mil kubíků vody.