Poblíž popelnicových stání tam přibudou žluté čáry. Končí tak beztrestné parkování automobilů v místech, kde překážely popelářům vyvážejícím odpad.

Podle starosty Severní Terasy Pavla Dufka se radnice s tímto nešvarem potýká již velmi dlouho. Společnost AVE, která vyváží ústecký komunální odpad, si stěžuje, že nemůže řádně plnit to, k čemu se zavázala. Když popelnice kvůli špatně parkujícím automobilům popeláři neodvezou, začnou si naopak místní lidé stěžovat, že město nezajistilo vyprázdnění odpadových nádob.

Za to obyvatelé Ústí nad Labem platí ročně 500 korun na hlavu.

Celý den 

„Víme, že se popeláři snaží na místa, kam se nemohou dostat, opakovaně se vracet. Když tam jsou ale podruhé nebo potřetí a zbytečně, tak prostě popelnici nevyvezou," uvedl starosta Dufek.

Redakce ve středu krátce po poledni jenom v Brandtově ulici objevila dvě auta, která zcela nebo částečně přístup k popelnicím blokovala. V době, kdy většina majitelů automobilů s nimi někam odjela. Od odpoledních hodin až do brzkého rána tu situace bývá mnohem horší.

„Kdybyste tu byli večer, tak automobily najdete nejen u popelnic, ale všude. Stojí tu tak, že by tu neprojeli hasiči. Máte totiž problém vyjet osobním autem a není výjimkou, že vás tu někdo úplně zablokuje," líčí zkušenosti s parkováním v těchto místech Martin Cupal.

I radnice přiznává, že situace je v Doběticích asi nejhorší z celého obvodu.

Budou pokuty

Podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného dnes strážníci řidiče, který zablokuje přístup k popelnici, postihnout nemohou. Tedy s výjimkou případu, kdy poruší nějaký jiný dopravní předpis tím, že zde stojí. „Pokud zde bude čára, je zde stání vozidla zakázané a pokutu dát můžeme," uvedl.

Dodal, že například ve Vinařské ulici takovou čáru nakreslili a řidiči zde okamžitě parkovat přestali.