Každý rok připraví pro studenty Gymnázia a Střední odborné školy Dr. V. Šmejkala nový projekt a nejsou to jenom pohádky. V roce 2007 to bylo vánoční překvapení, následovala Perníková chaloupka a potom to přišlo. Muzikál Krysař, Drákula, Vlasy.

Z vlastní dílny

S laskavostí sobě vlastní oslovila autory a byla překvapena vstřícností a taktem Venduly Svobodové nebo Petra Maláska. „Poslední muzikál je z vlastní dílny. Jmenuje se Kouzelný svět a premiéru měl v březnu. Desátého června v kinosále domu kultury představení opakujeme pro školy i veřejnost. Je to takové mé poděkování všem, co mi pomáhali po celý školní rok," říká Olga Sosová.

Usedá za počítač a pouští ústřední skladbu, která zní téměř profesionálně. „Všechno začalo v září loňského roku. V projektových dnech jsem rozdělila potencionální zájemce o práci do několika skupin. Každá skupina měla vypracovat vlastní příběh, potom se hlasovalo a vítězný nápad Pavlíny Bláhové byl rozpracován do scénáře," popisuje učitelka.

„Je to taková nadčasová pohádka, kde ožívají poničené hračky a děti v hledišti mají možnost se nad jejich osudem zamyslet. Panenka a medvídek, Eva a Vašek."

Texty byly rychle

Do projektu je zapojeno patnáct studentů školy a devět dětí Dětského domova na Střekově. Hudbu z větší částí připravila Olga Sosová s kolegyní, texty v rekordním čase dodali mladí herci.

„Velké poděkování patří rodičům, kteří se zapojili podle svých možností. Někdo upravoval kostýmy, další nabídl své auto k přepravě kulis nebo se podílel na dokumentaci. Hudební vzdělání nemám, učím speciální pedagogiku a psychologii, ale hudba je můj koníček. To víte, že to někdy pořádně zaskřípe, když se hledají peníze, ale závěr je vždycky plný slziček štěstí a úsměvů," říká Olga Sosová a odkazuje na hudební doprovod.

„Radek Konaš hraje kytaru, moje dcera Patricie bicí, Lucie Unčovská flétnu. Já sedím za piánem a sleduji cvrkot. Moc mě těší, že většina muzikálových herců je z prvního ročníku, tahounů je tu víc, ale nechtějí být jmenováni. Je to prostě dobrá parta. Hlavní je, že pohádkovou zápletku pochopili i ti nejmenší diváci. Hračky mají duši, to ví přeci každý," vysvětluje skoro zasněná Olga Sosová.

Přesvědčte se sami. Vstupné je dobrovolné, začíná se 10.června v 17.00 hodin.