Leden

Byli jsme u narození prvního Ústečana roku 2012.
V Ústí se rodilo na Nový rok minutu po půlnoci.

Práce na vyproštění bagru v Labi.Inspektoři státní plavební správy zjistili, co bylo příčinou potopení pontonu v řece Labi. Za potopení lodi s bagrem může technický stav.

V Městských lázních na začátku roku hořelo. Požár vypukl v nově zrekonstruované sauně. Požár v sauně napáchal škodu dvě stě tisíc!

Jako první mláďata roku 2012 se v ústecké zoo narodila mláďata vydry malé.

Nález mrtvého muže, kterého s největší pravděpodobností usmrtil jeho vlastní pes, otřásl městem Chabařovice. Jak uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová, pokousaného majitele našel kamarád, když šel za ním na návštěvu.

V roce 2012 jste si v Ústeckém deníku mohli přečíst také mnoho dílů z několika pravidelných seriálů:

Otázky šéfredaktora / Lidi od veteránů / Ústí a válka / Recepty Deníku / Mírem válka nekončí

Únor

Den plný triků, jumpů, drinků, hudby a hlavně zábavy nabídlo vyznavačům snowboardingu a freeskiingu lyžařské středisko v Zadní Telnici. Den plný triků, jumpů, drinků, hudby a hlavně zábavy nabídlo vyznavačům snowboardingu a freeskiingu lyžařské středisko v Zadní Telnici. Otevřeli nový snowpark

Stará myslivecká, Klášterní tajemství nebo Vaječný sen už pro Ústí nad Labem zůstanou jen historií. Likérka Granette & Starorežná Distilleries se totiž rozhodla ukončit výrobu lihovin v ústeckém Krásném Březně. Od dubna výrobu přesouvá do závodu v Prostějově.

Levná vejce ze supermarketů rychle mizí, zůstávají jen dražší. Na vině jsou rozměry klecí. Vejce nejsou, slyší zákazníci i na Ústecku.

Ústečan František Bartoš se stal známý přes reklamu tím, že umí „mrkat prsama".

Ústečtí hokejisté se před startem bojů o extraligu stylizovali do rytířů ze Střekova! Ústecký deník byl exkluzivně při tom.

I letos měl Rej masek na sjezdovce v Tisé velký úspěch. Na svahu se proháněli indiáni, čertíci, princezny a bojovníci, dokonce i opičky. Lyžařský karneval v Tisé prověřil zdatnost dětí i rodičů

Zubrnice žily masopustním veselím

Vždy v úterý vycházely od léta v Ústeckém deníku fotografie v rubrice „Oko Deníku", do které jste naposílali přes padesát fotografií z přírody Ústecka. Vyhrála malá srnčata!

Březen

Ústecká policie začala prověřovat případ údajného sexuálního zneužívání chlapců, kteří navštěvovali skautský oddíl.

Hasiči a policisté při hledání devítiletého chlapce, který spadl do Bíliny.Kriminalisté zjistili pravděpodobnou příčinou výbuchu v továrně na výrobu prskavek v Neštěmicích. Za výbuch prskavkárny mohla jiskra od vrtačky.

Telnice se rozloučila se zimou rohlíkem

Hledání devítiletého chlapce, který spadl do Bíliny, bylo marné. Hasiči a policisté hledali chlapce, který spadl do Bíliny v Trmicích.

Naprostým triumfem skončilo udílení cen Thálie za rok 2011 pro Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem. V rámci 19. ročníku se obě dvě užší nominace proměnily v hlavní cenu pro Moniku Absolonovou (muzikál) za roli Fanny Briceovou v představení Funny Girl a také pro Annu Klamo (opera), která divadelní porotu nadchla jako Lakmé ve stejnojmenném díle.

V hádku se změnilo schvalování rozpočtu. Po třech hodinách nakonec město rozpočet má. Ovšem prošel díky hlasům opozice. Naopak koalice tvořená ČSSD, ODS a SZSP je kvůli němu rozpolcená. Ale hlavně, ODS přišla o své dva náměstky! Jana Řeřichu a Helenu Kubcovou ČSSD pomocí hlasů opozice odvolala. Faktický rozpad koalice byl dokonán.

Duben

Na všech meteorologických stanicích na severu Čech padly teplotní rekordy. Nejtepleji v Ústeckém kraji bylo v Žatci na Lounsku, dosavadní rekord z roku 2007 sobotní teplota 29,6 stupně Celsia překročila o tři stupně.

S tučným odstupným odešel ze školství bývalý ředitel Základní školy v Libouchci Zdeněk Fišer, kterého Okresní soud v Teplicích uznal vinným za pohlavní zneužití teprve čtrnácti a půlleté dívky.

Sedmiletá dívka zemřela po operaci mandlí!

Ústečance Petře Langové mohou děkovat budoucí rodiče za to, že nebudou muset v nemocnicích nechávat peníze. Díky boji, který spustila na základě  zkušenosti v ústecké nemocnici, se změnily platné zákony. Nemocnice již nemohou vydělávat na tom, že budou chtít od otců peníze za přítomnost u porodu.

Ešusy z Telnice pomáhaly i při  různých humanitárních akcích, například po tsunami v Indonésii, v Sierra Leone či v Afghánistánu.Soutěž O nejsympatičtějšího tatínka s potomkem charitativního kalendáře Táta a já zná své vítěze. První příčku obsadil David Šulc, který pózuje na titulní straně kalendáře se svými dvěma dětmi pěti a půl měsíčními dvojčátky Ríšou a Linduškou.

Z Číny se k nám dováží téměř všechno, opačným směrem putuje alespoň nádobí z Ústecka. Ešusy z Telnice putují až do Číny a Ameriky!

Květen

Téměř dvě stovky zemědělských strojů vyjely na silnice Ústeckého kraje na protest proti vládou chystanému zrušení daňových úlev u nafty a zavedení spotřební daně na víno. Zaměřili se na 55 frekventovaných tras, místy vznikaly i několikasetmetrové pomalu jedoucí kolony.

Lenka Bradáčová.Zelenooká, černovlasá, sympatická a podle pracovníků ústeckého krajského soudu řízná. To je český Cattani v sukních. Řeč je o náměstkyni ústeckého krajského státního zástupitelství Lence Bradáčové. Stejně jako seriálová postava i ona bojuje proti korupci a mafii.

Fotbalistům se v sezoně dařilo. Arma oslavila vítězství ve 2. lize. Do nejvyšší soutěže přesto ústečtí fotbalisté nepostoupili.

Novým ředitelem Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje se stal plukovník Tomáš Lansfeld z Ostravy.

Krásné černé šaty vynesly Terezu Bárovou na vrchol uplynulé plesové sezony na Ústecku! Zvolili jste ji Královnou plesů při měsíčním hlasování na webu Ústeckého deníku.

Červen

Podobný problém, s jakým se v devadesátých letech minulého století potýkalo na silnici E55 Dubí, nyní musí řešit i Ústí nad Labem. Prostitutky zaplavily Předlice

Šestatřicetiletý Ústečan Miroslav Oros dostal v Pelhřimově cenu pro rekordmana České republiky roku 2012. Titul mu přisoudila Agentura Dobrý den správce České knihy rekordů a pořadatel tradičního Festivalu rekordů.

Milovníkům zlatavého moku a dobré zábavy se na Pivovarských slavnostech v Letním kině povedlo překonat rekord z roku 2011. Pivovarské slavnosti přilákaly tisíce lidí.

Červenec

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) jmenoval ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou pražskou vrchní státní zástupkyní.

Roubenka z Loubí se proměnila ve skanzenu v Zubrnicích ve vzdělávací centrum pro školy. Téměř zničenou stavbu z roku 1700 skanzen získal před 15 lety, řekl den před jeho slavnostním otevření ředitel skanzenu František Ledvinka.

Běla Janová s dcerou Michalou.Policejní komando ukončilo pátrání po zmizelém kojenci Michale Janové z Trmic na Ústecku. Dítě bylo nalezeno zdravé, čtyři podezřelí dostali pouta. Jedním z nich byl muž, tři ženy. Někteří byli součástí jedné rodiny, ale ani jeden z nich nebyl českým občanem. Všichni německy hovořící lidé skončili v policejní cele. Unesenou Michalku Janovou našli po šesti dnech v Německu.

Bývalá rektorka ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Iva Ritschelová potvrdila, že odchází ze všech orgánů na univerzitní půdě. Ritschelová na protest odešla z ústecké univerzity.

Srpen

„Tady se nikdy hokejbal hrát nebude," to jsou slova hokejbalového trenéra Patrika Cermana, který se přišel podívat na slavnostní otevření multifunkčního hřiště na Severní Terase, které vyrostlo za více jak 55 milionů korun na místě bývalého sektorového centra. Jenže pořádnou ostudu si uřízli projektanti, nechali totiž postavit hokejbalové hřiště s rozměry na hokej.

Fanynky křičí: „Michal je ďábel". Celé kino zpívá diskotékové hity osmdesátých let. Kdo nenašel místo v hledišti, nezbývá mu než si sednout na schody nebo přilehlý trávník. Při autogramiádě má ostraha zpěváka co dělat, aby udržela zábrany. Zpěvák Michal David po roce zaplnil ústecké Letní kino.

Koreň: Posvítím si na všechny smlouvy a politických tlaků se nebojím. Nejdříve vrátit Dopravní podnik města Ústí nad Labem do Ústecká horolezkyně Zuzana Hofmannová.černých čísel. A pak začít investovat do postupné obnovy jeho vozového parku. S takovou vizí nastoupil do podniku nový výkonný ředitel Petr Koreň.

Smutná zpráva: Ústecká horolezkyně Zuzana Hofmannová zemřela na vrcholu. Vystoupala jako první Češka na himálajskou osmitisícovku Broad Peak, ale už se nevrátila. Zemřel tam i šerpa.

Září

Hasiči nepřetržitě až do půlnoci odstraňovali trosky dosahující výšky nejméně jednoho metru v prvním patře domu v Hrbovické ulici. Pohřešovaná žena pod troskami domu v Předlicích zahynula.

Prohibice v Ústí: Ani na svatbě si nemohli připít panákem

Dva tisíce dvanáct balónků má připomenout stoleté výročí objevu kosmického záření v Ústí nad Labem.Ústečané překonali český rekord ve vypuštění balonků na jednom místě s počtem 2012 balonků, který bude zapsán do České knihy rekordů!

Náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Pavel Kouda (ČSSD) skončil v září ve vazbě a je stíhaný za zneužití evropských dotací, v cele byl i Pavel Markvart, ředitel dotačního úřadu. Kovbojovi Koudovi hrozí až 12 let vězení.

Hledali jsme dívku léta: Soutěž o Dívku vrcholí hlasováním!

Říjen

Po třídenní zastávce proplul obří remorkér Duke střekovskými zdymadly.

Oldřich Bubeníček (KSČM).Krajské volby v Ústeckém kraji vyhráli komunisté. V 55 členném zastupitelstvu kraje budou mít 20 mandátů. Sociální demokraté mají 13 křesel, Severočeši.cz devět, ODS sedm a Hnutí PRO! kraj šest křesel. Ostatní z 19 politických subjektů nepřekonaly pětiprocentní hranici.

Dva vojáci oblečení ve svítivě žlutých protichemických kombinézách se blíží k lahvičce, která je uprostřed prostoru posypaného bílým materiálem. Vše simuluje zamořené území a v lahvičce se má nacházet bojová látka yperit. Nebo alespoň taková, která ji nahrazuje. Vše v rámci cvičení, během kterého se i pod dohledem spojeneckých přidělenců připravují čeští chemici. Od příštího roku totiž budou sloužit v Silách rychlé reakce NATO.

Rvačku radikálů a anarchistů museli rozehnat těžkooděnci. Několik radikálů a anarchistů si to ručně rozdalo po průvodu radikálů proti nepřizpůsobivým na Střekově.

Nejkrásnější okno v Ústí má Vladimír Pecháček. Hlasováním na webu rozhodli čtenáři. Vítěz získal celoroční předplatné Ústeckého deníku v hodnotě 3 800 korun.

Listopad

Devět dospělých a 27 romských dětí muselo opustit dům v předlické ulici Beneše Lounského, protože dům soukromého majitele, kde bydleli, označil statik za nebezpečný. Dočasné útočiště našly nejprve rodiny v tělocvičně předlické základní školy, kde bydlely přes týden. Poté se přestěhovaly do ubytovny v Čelakovského ulici v Krásném Březně. Nezisková organizace Člověk v tísni jim hledá nové trvalé bydlení, které již mají přislíbené. 

Casting na Českou miss 2013 ve Foru v Ústí nad Labem.Lesk a třpyt a hlasitá hudba. Povědomá znělka dává vědět, že ústecké obchodní centrum Forum patří krásným dívkám. Odehrál se zde casting Ústeckého kraje do České Miss 2013.

Jedenáctiletý chlapec šel po chodníku se svým psem a náhle ho srazil bílý mercedes. Náraz nepřežili… Na chodníku zabila chlapce a z místa ujela.

Víkend v Krkonoších vyhrál Martin Bezděčný. Podzimní fotosoutěž zná svého vítěze. Stal se jím Martin Bezděčný s fotografií Cesta na Bukovou horu. „Vyrazili jsme tam s přítelkyní za sluníčkem, protože jsme byli už z té inverze unavení. Na vrcholku byla krásně modrá obloha," napsal ke snímku soutěžící.

Na Větruši otevřel často diskutovaný ústecký hotel za 150 milionů, zaměstná 30 lidí. Soutěžili jsme o luxusní víkend na Větruši pro věrné čtenáře Deníku!

Zúčastnili jsme se naháňky v lese nad Vaňovem. Ukázalo se, že trpělivost prasata přináší. Hon na divočáky: Vaňovští mají o dvanáct starostí méně.

Prosinec

Modelka Lenka Kocmanová Taussigová porodila syna Jana. Po tatínkovi Tomášovi a prvorozeném synku Tomáškovi do rodiny Kocmanů přibyl další chlap.

Ústečané protestovali proti narůstající moci komunistů

V Ústí nad Labem již nevládne pětičlenná rada města složená ze členů ČSSD.  Spolupráce sociálních demokratů s TOP 09 vedla k rozšíření rady, radních je nyní osm. Novým náměstkem primátora je Boček, TOP 09 tak jde vládnout s ČSSD

Když na pódium kinosálu Domu kultury vstoupila osmnáctiletá Karolína Fikarová a začala za doprovodu kytary zpívat, byl jsem jako porotce soutěže Ústecký talent rozhodnutý.

Přes šest stovek lidí si společně zazpívalo pět vánočních koled v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie.ODS se nepodařilo dojednat koalici pravicových stran. Její ústecký předseda Tomáš Kraus se proto rozhodl, že po 1,5 roce opustí svoji funkci.

Přes šest stovek lidí si společně zazpívalo pět vánočních koled v ústeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie. Akci „Česko zpívá koledy" pořádal Ústecký deník.