Její organizátoři rozhodně nezahálejí a chystají pro účastníky řadu novinek. Kromě širšího zapojení škol, firem a obcí bude mít letošní akce i nový rozměr charitativní.

Koruna za kilo

Ukliďme Česko se zapojilo do projektu "Koruna za kilo", který pořádá ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením společnost ASEKOL. Cílem tohoto projektu je podpořit zaměstnávání osob se zdravotním hendikepem.

Za každý kilogram elektrozařízení, uloženého do speciálních červených kontejnerů, daruje ASEKOL 1 korunu nadačnímu fondu Rovná šance.

Červené kontejnery určené pro sběr elektrozařízení budou vyznačeny v Mapě úklidů, která je k dispozici na webových stránkách akce www.UklidmeCesko.cz.

V mapě uvidí účastníci akce v brzké době i všechna sběrná střediska odpadů. A právě pro SSO připravila společnost ASEKOL v rámci akce Ukliďme Česko další bonus: Za každý svoz klecového kontejneru s drobným elektrozařízením objednaným v sobotu 18. dubna mohou sběrná střediska získat finanční odměnu ve výši 300 korun.

Přispět může každý

Tento bonus připadne každému ze smluvních sběrných dvorů společnosti ASEKOL, který se zapojí do akce Ukliďme Česko.

Úklidem to začíná, pokračuje správným tříděním, svozem a následnou recyklací končí. I pokud se přímo nezúčastníte úklidové akce 18. dubna, můžete díky projektu Koruna za kilo přispět na dobrou věc, třeba jen tím, že si doma uděláte jarní úklid a nefunkční elektrozařízení odevzdáte do červených kontejnerů. Projekt Koruna za kilo probíhá až do konce roku 2015.

Zapojit se do úklidu Česka a podpořit zdravotně postižené tak může prakticky každý a navíc po celý rok!