Před lety tady přitom měl stát hypermarket a firmy připravující projekt skupovaly zdejší domy.Někdejší záměry zdevastovaná ulice ničím nepřipomíná. Pusté a opuštěné jsou i domy v tomto bloku v sousední Revoluční ulici.

SITUACE JE STÁLE STEJNÁ

Proti bourání 25 domů městské zástavby a nové výstavbě obchodního centra se v roce 2007 zvedla vlna kritiky, nesouhlasnou petici podepsalo na 2 000 lidí.

Ze záměru nakonec sešlo a to nejen proto, že se nepodařilo koupit všechny objekty, ale projevily se i důsledky ekonomické krize a obavy z nízké kupní síly v regionu.

„Situace je stále stejná jako tenkrát, kdy jsme ztratili hlavního investora, ale nevylučuji, že by se mohlo něco změnit," uvedl ústecký podnikatel Jan Dušek, který byl u počátků projektu.

MAJITELE NENÍ ZA CO POKUTOVAT

„Jako městský obvod nemáme reálnou možnost stav této lokality ovlivnit. Objekty jsou soukromé, na jejich stav by měl dohlédnout stavební úřad," řekl starosta obvodní radnice Město Kamil Hýbner.

Jak informovala Dana Gloserová z kanceláře primátorky, žádná pokuta zatím udělena nebyla. „Není za co majitele objektů v ulici U České besedy pokutovat, neboť na výzvu k jejich zabezpečení obratem reflektovali," sdělila.

„Tehdejší vedení městského obvodu v roce 2007 prodalo pozemky v této lokalitě jako první. Smlouva je napsaná tak, že záleží jen na rozhodnutí současného majitele, zda v případě neúspěchu investice pozemky městu vrátí. Ve smlouvě údajně měla být nějaká pojistka, která by vrácení pozemků zajistila, ale podle právníků je neúčinná. Je smutné, jak byla tato cenná lokalita zdevastována," poznamenal zastupitel města David Daduč (Pro!Ústí).