Jedná se o mladé, kteří studují speciální pedagogiku, učitelství pro 1. stupeň základních škol, sociální práci nebo obor všeobecná sestra. „Krajský úřad bude mít v případě potřeby možnost povolat k pracovní činnosti až 635 studentů,“ sdělila prorektorka pro studium Alena Chvátalová. K dispozici by měli být od příštího týdne. Krajská zdravotní má zájem i o pomoc dalších studentů, kterých se příkaz vlády netýká, UJEP to s nimi teď řeší.

Ústecká univerzita pomáhá i materiálně. Katedry biologie a chemie a Ústecké materiálové centrum Přírodovědecké fakulty zareagovaly na kritickou situaci zdravotnických zařízení v kraji. „V reakci na aktuální nedostatek účinné dezinfekce uvolnila fakulta ze svých laboratoří chemikálie a namíchala dezinfekci s isopropanolem pro okamžitou spotřebu Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje,“ přiblížila mluvčí univerzity Jana Kasaničová.

Fakulta se snaží zajistit další chemikálie, aby mohly laboratoře v produkci dezinfekce pokračovat. Na univerzitě teď proto poptávají všechny, kdo by mohli dodat větší množství isopropanolu v neotevřených nádobách. Máte? Pište na michaela.liegertova@ujep.cz. „Situace je velmi živá a mění se takřka z hodiny na hodinu, proto jsem rád, že se nám daří na ni operativně a rychle reagovat. Za to děkuji všem našim zaměstnancům i studentům,“ řekl rektor univerzity Martin Balej.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník