Vedení v čele s primátorkou Věrou Nechybovou si vzalo ještě čas na promyšlení předložených variant.

INFORMOVANOST JE ZÁKLAD

„Byl státní svátek, takže jsme měli opravdu velmi málo času. Potřebujeme ještě nějakou dobu na prodiskutování," uvedla primátorka. Podle Tomkové další jednání proběhne příští pondělí.

Jedním z hlavních bodů, které chce hnutí prosadit, má být údajně i větší informovanost zastupitelstva. 
„S materiály, co jdou do rady, by se měli zastupitelé seznámit, informovanost je přeci základ," přiblížila Tomková.

Podle ní by případná spolupráce musela být založena na jasné koaliční smlouvě. „Ukázalo se, že pokud pevná koaliční smlouva neexistuje, spolupráce zkrátka nefunguje. Ústí není jen sport, jsou to i městské obvody, které všechny do jednoho spravují majetky v řádech stamilionů korun, ale na jeho udržování a opravy nedostávají ani korunu," vysvětlila Tomková.

Další body se hnutí zveřejnit nebrání. Z důvodu politické korektnosti ovšem vyčkává na tah druhé strany. „Bez ohledu na to, jaký nakonec bude závěr, naše návrhy v plném znění zveřejníme," uvedl Martin Konečný, místopředseda hnutí Vaše Ústí, které má v zastupitelstvu pětičlenný klub. Je tak velmi pravděpodobné, že do rady by se znovu vrátily starostky Yveta Tomková i Renáta Zrníková, které začátkem letošního roku rezignovaly.

POCHYBNOSTI O STABILITĚ

Jejich comeback ovšem někteří zastupitelé vnímají nelibě. „Nemám žádné informace o vyjednávání a ani o postoji ostatních stran. Nikdo nás nepřizval a na náš názor se neptal. Mně osobně přijde velmi zvláštní, že by o nové radě měla jednat právě paní Tomková, která shodila radu primátora Zikmunda a vystoupila 
i z rady primátorky Nechybové," uvedl zastupitel Radim Bzura (TOP 09).

Podobně hovoří i zastupitel Martin Hausenblas (PRO!Ústí). „Po zkušenostech s Yvetou Tomkovou, která coby radní položila už dvakrát vedení města, máme oprávněné pochybnosti o stabilitě takové rady. Ale je to plně v zodpovědnosti primátorky Nechybové a náměstka Madara, kteří společně s ČSSD, KSČM a ODS po puči odstavili vedení města vyzdvižené hlasy voličů, čímž zavinili dlouhodobě zoufalou situaci na ústecké radnici," uvedl Hausenblas.

Tomková názory Bzury a Hausenblase odmítá a považuje je za politickou rétoriku. „Člověk, který kvůli své touze po moci manipulacemi, lhaním, kriminalizací a urážením všech, kteří mají jiný názor, rozštěpil nejprve hnutí ANO, následně vedení města, a nakonec i ze svého vlastního hnutí vyhnal slušné lidi, je tím posledním, kdo by měl glosovat politickou situaci. Ostatně to, jakou podporu pan Hausenblas má, nebo spíš nemá, ukázaly senátní volby," dodala Tomková.