Nadační fond je také pořadatelem tradiční charitativní akce Rozsviťme Ústí, která se koná během adventu na Lidickém náměstí.

„Chtěli jsme rozšířit své aktivity i na jiné období, než jsou Vánoce, proto jsme se rozhodli i k uspořádání běhu," uvedl Matěj Prošek.

Hlavní sportovní aktivitou na Miladě bude běh.

BOHATÝ PROGRAM

„Pro aktivní běžce je připravena pětikilometrová trasa, rekreační běžci si mohou proběhnout trasu dlouhou jeden kilometr. Velkou atrakcí budou minikoníčci, kteří předvedou skoky přes překážky. Děti si prohlédnou domácí zvířátka, pohrají si na nafukovacích atrakcích a zahrají si hry jako je kočičí hlava, shazování kuželek a pěnové puzzle. V oblíbené zvířátko či strašidelnou bytost je promění kosmetičky ze Severočeské střední školy," informovala marketinková manažerka fondu Eva Jersáková. U Milady bude také dílnička pro děti a další dětské aktivity.

Vybraná částka z registrace běžců bude v plné výši předána oběma hendikepovaným chlapcům. Honzík je po mozkové obrně a potřebuje přispět na rehabilitační pobyt, Davídek potřebuje nová ouška, pojišťovna žádost odmítla.

Registrace běžců probíhá na uprimnesrdce.cz/beh, registrovat se lze do 31. srpna. Příspěvek je možné poslat i na transparentní účet číslo 218164200/0600 Nadačního fondu M. Proška.